۹۳۰ میلیارد ریال برای آزادی زندانیان جرایم مالی کردستان نیاز است

سنندج‌ - ایرنا - مدیرکل زندان‌های استان کردستان گفت: ۱۸۳ زندانی جرایم غیرعمد استان، برای آزادی، نیاز به ۹۳۰ میلیارد ریال دارند که امیدواریم در جشن گلریزان ماه رمضان بیشتر آنها به کانون خانواده برگردند.

به گزارش ایرنا، مراد فتحی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سال گذشته ۲۳۴ زندانی جرایم غیرعمد در کردستان با بدهی ۳۶۰ میلیارد ریال به کمک مردم در جشن‌های گلریزان از زندان آزاد شدند.

وی با بیان اینکه افرادی به دلیل مشکلات مالی در زندان بوده و بزهکار نیستند بلکه بدهکار محسوب می‌شوند، افزود: مردم، تجار و کسبه، ستاد دیه را در آزادسازی افراد حبس شده جرایم مالی یاری دهند تا در عید فطر امسال با آزادی آنان عید را جشن بگیریم.

مدیرکل زندان‌های کردستان از مردم خواست که در موارد اختلافات مالی صبور باشند، سریع به محاکم و نیروی انتظامی مراجعه نکنند و با ریش سفیدی مسائل را حل و فصل کنند.

فتحی با اشاره به اینکه ۲۵ ماموستا و روحانی در حوزه فرهنگی و دینی در زندان‌ها فعالیت می‌کنند، اضافه کرد: کلاس‌های متعدد قرآن، تفسیر، تلاوت و تواشیح و دف زنی در زندان‌ها برگزار می‌شود که البته این روزها کمی متاثر از شرایط کرونا با محدودیت‌هایی مواجه است.

وی با بیان اینکه نرخ جرم در استان کردستان نسبت به میانگین کشوری پایین‌تر بوده که متاثر از فرهنگ بالای مردم است، اظهار داشت: ما با دید اصلاح و تربیت به زندانی نگاه می‌کنیم و هدف سازمان زندان‌ها تاوان پس دادن زندانی نیست بلکه هدف اصلاح و بازآموزی او است.

مدیرکل زندان‌های کردستان با اشاره به اخذ ۲ هزار و ۶۳۰ گواهینامه فنی و حرفه‌ای توسط زندانیان گفت: این اقدامات در کنار اقدامات فرهنگی به عدم بازگشت زندانی به زندان کمک می‌کند.

فتحی به یکی دیگر از اقدامات زندان‌ها برای حفظ حرمت بیشتر زندانیان اشاره کرد و افزود: دادرسی الکترونیکی زندانی به شیوه‌ای که در خود زندان و به صورت ویدئوکنفرانس دادرسی می‌شود از جابجایی زندانی با دست بند و پابند جلوگیری می‌کند.

وی اضافه کرد: پابند الکترونیکی هم یکی از شیوه‌های کاهش زندان است که امیدواریم محاکم بیشتر به این شیوه روی بیاورند.

خیرین می‌توانند با شماره حساب‌ ۱۱۳۹۰۲۷۶۰۰ بانک تجارت، شماره حساب ۰۱۰۵۹۵۱۰۷۸۰۰۴ بانک ملی، شماره حساب ۷۷-۲۰۸۹۸۹۸۹ بانک ملت و شماره کارت ۵۸۵۹۸۳۷۰۰۳۴۰۳۷۱۰ بانک تجارت به نام ستاد دیه برای آزادسازی این زندانیان مالی کمک کنند.

ستاد دیه کردستان با شماره تلفن‌های ۰۸۷۳۳۲۴۷۰۴۹ و ۰۹۰۲۱۴۷۹۰۶۰ آماده هماهنگی برای کمک و پاسخگویی به سووالات شهروندان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha