۲۵ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۱۳
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 84295401
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۰ هزار البرزی به ساخت مدرسه کمک کردند

کرج- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش البرز اعلام کرد که ۱۰ هزار نفر از دانش آموزان، اولیا و فرهنگیان این استان به ساخت مدرسه کمک کردند.

سالار قاسمی روز چهارشنبه درگفت و گو با ایرنا اظهارداشت: این تعداد با شرکت در پویش " من مادرم، بچه‌های ایران فرزند من"  که در ۲ ماه پایانی سال ۹۹ در قالب طرح ملی آجر به آجر انجام شد در راه ساخت کلاس های درس در استان البرز گام برداشتند.

وی با اشاره به اینکه طرح ملی آجر به آجریکی از بسته‌های تحولی وزارت آموزش و پرورش است، خاطرنشان کرد: مشارکت مردم به ویژه بانوان دراین پویش ستودنی است.

مدیرکل آموزش و پرورش  البرز بیان داشت: شرکت‌کنندگان با واریز ۳۵۰ میلیون تومان در این امر خداپسندانه مشارکت کردند.

وی هدف از برگزاری این پویش را فرهنگ‌سازی برای جلب مشارکت عموم مردم در امر حسنه مدرسه‌سازی ذکر کرد.

قاسمی ادامه داد: دراین پویش دانش آموزان و فرهنگیان ۱۵ مدرسه البرز مشارکت  صد درصدی داشتند تا سرانه فضای آموزشی دراین استان افزایش یابد.

وی یادآورشد: سامانه طرح آجر به آجر به آدرس ajorbajor.ir با هدف جلب مشارکت‌های خرد مردمی همچنان فعال است و عموم مردم می‌توانند با هر توان مالی به امر خداپسندانه مدرسه‌سازی کمک کنند.

وی با بیان اینکه تا کنون ساخت پنج پروژه مدرسه سازی در قالب طرح آجربه آجر در مناطق کم برخوردار و پر جمعیت این استان اجرایی شده است، اضافه کرد: وضعیت سرانه فضاهای آموزشی استان نامناسب است و در انتهای جدول سرانه آموزشی کشور قرار دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز عنوان کرد: میانگین سرانه آموزشی البرز ۳.۸ مترمربع است درحالی که میانگین سرانه کشوری برای هر دانش آموز ۵.۴ مترمربع است.

وی تاکید کرد: مشارکت صددرصدی در این طرح زمینه حضور خیرین بیشتری را درالبرز به دلیل جبران کمبود بخشی از فضاهای آموزشی را می طلبد تا میزان سرانه فضاهای آموزشی استان به میزان میانگین کشوری نزدیک ترشود.

استان البرز ۴۷۳ هزاردانش آموز دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha