۱۵ هزار پرس غذای‌گرم در ماه رمضان بین نیازمندان ملایری توزیع می‌شود

همدان- ایرنا- رییس اداره اوقاف و امور خیریه ملایر گفت: همزمان با ایام ماه مبارک رمضان ۱۵ هزار پرس غذای گرم از محل موقوفه شادوران «سیف‌الدوله» و با مشارکت شورای هیات های مذهبی در قالب طرح «علی یاوران» بین نیازمندان این شهرستان توزیع می‌شود.

«پژمان جعفری» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: از فردا شب /پنجشنبه/ توزیع غذایی گرم به صورت مداوم هر شب تا آخر ماه مبارک رمضان بین نیازمندان انجام می شود.

وی افزود: حدود ۲۷۰ میلیون تومان برای تامین و توزیع این تعداد غذای گرم هزینه می شود.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه ملایر با اشاره به اعمال محدودیت‌های جدید کرونا و قرار گرفتن ملایر در شرایط قرمز بیان کرد: تهیه و توزیع غذای گرم با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی انجام می‌شود.

جعفری ادامه داد: از اسفند سال ۹۸ تا پایان سال گذشته، ۹ هزار و ۷۰۰ بسته معیشتی از محل نیت واقف بزرگ ملایری شادوران «سیف‌الدوله» و محل درآمد موقوفات ملایر تهیه و به خانواده‌های نیازمند، اقشار کم‌درآمد، خانواده‌های آسیب دیده از کرونا و خانواده‌های زیر پوشش نهادهای حمایتی و بیماران صعب‌العلاج در قالب طرح «کمک‌های مومنانه» اهدا شد.

وی گفت: اسفند سال گذشته همزمان با فرا رسیدن سال نو ۲ هزار بسته معیشتی با هزینه‌ای بالغ بر ۷۰۰ میلیون تومان تهیه و بین اقشار کم‌درآمد و نیازمند و محله‌های کمتر برخوردار شهرستان ملایر توزیع شد.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه ملایر با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان سال گذشته ۲ هزار بسته معیشتی تهیه و بین نیازمندان توزیع شد، ادامه داد: فعلا در ماه رمضان امسال برنامه‌ای برای تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی نداریم.

۶۳.۵ درصد از اراضی شهرستان ملایر موقوفه است و از این نظر ملایر یکی از شهرهای پیشرو کشور در حوزه وقف است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =