هزار و ۵۰۰ بسته معیشتی بین آسیب‌دیدگان کرونا در خراسان شمالی توزیع شد

بجنورد- ایرنا- هزار و ۵۰۰ بسته معیشتی در قالب مرحله اول رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه ویژه مبارک رمضان روز چهارشنبه بین آسیب دیدگان از کرونا در هشت شهرستان خراسان شمالی توزیع شد.

فرمانده سپاه حضرت جوادالائمه(ع) خراسان شمالی در حاشیه آیین توزیع مرحله نخست رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در مجموع ۶ هزار بسته معیشتی در قالب رزمایش مواسات در ماه مبارک رمضان برای آسیب دیدگان از کرونا در استان پیش بینی شده است.

سردار ابوالقاسم چمن افزود: ۲ هزار بسته نیز در مرحله دوم این رزمایش در پانزدهم ماه مبارک رمضان مصادف با شب میلاد امام حسن(ع) در بین نیازمندان و اقشار آسیب‌دیده از شیوع ویروس کرونا و ۲ هزار و ۵۰۰ بسته دیگر نیز در ۲۷ ماه مبارک رمضان توزیع می‌شود.

وی ادامه داد: از ابتدای تاسیس قرارگاه  مواسات، همدلی و کمک مومنانه تاکنون یکهزار و ۶۰۰ بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع شده است.

سردار چمن افزود: در این بسته های معیشتی اقلامی چون برنج، روغن، حبوبات، رب گوجه‌فرنگی و ماکارونی تعبیه شده است که ارزش هر یک از آنها حدود سه میلیون و ۵۰۰ هزار ریال است.

وی بیان کرد: کمک به خانوارهای آسیب‌دیده از کرونا که شرایط اقتصادی مناسبی در این روزها ندارند از اهداف اجرای این رزمایش است و در این زمینه از هیچ کمکی دریغ نمی کنیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در خراسان شمالی باعث شده است تا از هشت شهرستان این استان پنج شهرستان بجنورد، شیروان، اسفراین، فاروج، گرمه و جاجرم  از زرد و نارنجی به وضعیت قرمز و شهرستان های مانه و سملقان و فاروج نیز از رنگ بندی زرد به وضعیت نارنجی و  راز و جرگلان  از آبی به به رنگ زرد برسند و بیش از ۶۰ درصد از تخت های بیمارستانی ویژه بیماران کووید ۱۹ در همان ابتدای قرمز شدن رنگ بندی تحت اشغال این بیماران قرار گیرد.

بیش از ۵۹ هزار و ۸۱۰ خانوار با جمعیت ۱۱۱ هزار و ۷۳۵ نفر در استان خراسان شمالی زیر پوشش خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

این استان ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد آنان در روستاها سکونت دارند.

خراسان شمالی از نظر سرانه درآمد خانوار، در ردیف آخرین استانهای کشور قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha