تاکید دادستان خلخال بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی درتوزیع کالاهای اساسی

اردبیل-ایرنا-دادستان عمومی و انقلاب خلخال گفت: توزیع کالاهای ضروری در جامعه باید براساس شرایط کرونایی و با تلاش برای پرهیز از هرگونه تجمع مردم در مقابل مراکز توزیع و تشکیل صف‌های طولانی صورت گیرد .

به گزارش ایرنا ، آرش جعفری روز چهارشنبه در جلسه کمیته نظارت بر فرایند توزیع کالاهای اساسی و مایحتاج عمومی خلخال افزود: انتظار از دستگاه‌های اجرایی از جمله اداره صمت، افزایش تعداد مراکز توزیع کالاهای یارانه دار، افزایش سهمیه شهرستان و با نظارت کامل از مرحله ورود کالا به شهرستان تا پایان کار توزیع این کالاها برای پیشگیری از هرگونه تخلف و فروش خارج از شبکه کالاهای یارانه‌دار همچون  روغن،برنج ،شکر وگوشت مرغ است .

دادستان خلخال گفت: ایراد واشکال اساسی وارده بر نظام توزیع کالاهای ضروری و مایحتاج عمومی یارانه دار فقدان شفاف سازی و همچنیبن اطلاع‌رسانی به موقع به مردم از میزان کالای سهمیه منطقه و محل‌های توزیع و همچنین عدم اگاهی  مردم از حق و حقوق قانونی خود برای بهره مندی از کالاهای یارانه‌دار است.

رییس کمیته نظارت بر فرایند توزیع کالاهای اساسی و مایحتاج عمومی خلخال گفت: کمبود نیروی انسانی در اداره صمت نمی‌تواند بهانه مناسبی برای ضعف در نظارت بر نحوه توزیع کالاهای اساسی در بین مردم باشد  و برای کمک به نظارت بر توزیع  اداره صمت می‌‍تواند از ظرفیت نیروی انسانی بسیج همانند حضور این نیروی مردمی در سایر امور بهره مند شود. 

جعفری با اشاره به قیمت بالای میوه در خلخال در مقایسه با مرکز استان گفت: انتظار از دستگاه‌های اجرایی در کنار تلاش برای راه اندازی میدان میوه و تره بار و بازارهای روز میوه  ارایه قیمت متناسب با درجه‌بندی میوه، نظارت بر قیمت و جلوگیری از قیمت‌گذاری خود سرانه در بازار فروش میوه است .

دادستنان خلخال گفت: در شرایط کرونایی حاد جامعه  فروش میوه توسط دست فروشان در کنار خیابان‌های این شهر پذیرفته نیست و با توجه به اینکه فروش میوه  توسط دست فروشان علاوه بر ایجاد سد معابر به عنوان عامل تشدید کرونا محسوب می‌شود شهرداری خلخال نسبت به جمع آوری دست فروشان  و دوره گردان بصورت روزانه و.جدی‌تر از گذشته اقدام کند .

دادستان خلخال با بیان اینکه راه اندازی کشتارگاه مرغ و طیور برای رهایی  این شهرستان از وابستگی به کشتارگاه مرکز استان ضرورت دارد اظهار کرد:جهاد کشاورزی  مقدمات کار برای این امر را آماده کرده و در صورت نیاز کمیته حقوقی و قضایی استان اردبیل نیز در حمایت از سرمایه‌گذار متقاضی راه اندازی کشتارگاه حمایت خواهد کرد .

جعرفی گفت: با راه اندازی کشتارگاه مرغ با ظرفیت 45 تن در روز گوشت مرغ مورد نیاز و مصرفی شهرهای خلخال،کلور ،هشجین و همچنین شهرستان کوثر تامین و هزینه‌ها کاهش خواهد یافت.

خلخال در جنوب اردبیل واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =