۱۳۵میلیارد ریال بودجه برای مدیریت شهر خنداب مصوب شد

اراک - ایرنا - شهردار خنداب گفت: ۱۳۵ میلیارد ریال بودجه امسال به‌منظور اجرای طرح های عمرانی و خدماتی این شهر از توابع استان مرکزی مصوب شده است.

«رحیم سلیمی» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بودجه شهرداری خنداب در سال گذشته ۹۰ میلیارد بود و امسال رشد ۵۳ درصدی را تجربه کرده است.
وی بیان کرد: عملیات اجرایی ایجاد پایانه مسافربری شهرستان خنداب در سال گذشته کلید خورد و این طرح زیربنایی اکنون بالای ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تاکنون برای آن ۲۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده است.
شهردار خنداب اظهار داشت: جداسازی منابع ابی برای آبیاری فضای سبز با صرف ۲۰ میلیارد ریال  پارسال در خنداب آغاز شد که اکنون  پیشرفت فیزیکی ۸۵درصدی دارد و به زودی تکمیل و در مدار استفاده قرار می‌گیرد.
سلیمی تصریح کرد: یکی از مشکلات خنداب نبود مرکز معاینه فنی خودرو بود که در این راستا با جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی در مرحله صدور مجوز قرار دارد و به محض نهایی شدن عملیات اجرایی آن کلید می‌خورد.
وی از ایجاد بوستان شهدای گمنام در مبادی ورودی این شهرستان خبر داد و گفت: مرحله اول  این طرح با مساحت ۲ هکتار در سال گذشته آغاز شد و تکمیل و راه‌اندازی آن به ۱۵ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

شهردار خنداب بیان کرد: احداث بلوار شهید سپهبد سلیمانی با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال و کنارگذر سپاه به مصلی با ۱۵ میلیارد ریال اعتبار از مهمترین طرح‌های بهره برداری شده شهری است.
سلیمی بیان کرد: عملیات اجرایی  این طرح در سه گام پیش‌بینی شده که با جدیت در حال انجام است.
شهردار خنداب بیان کرد: ۱۰۰ درصد بودجه مدیریت شهری خنداب پارسال محقق شد و در بخش های جاری، عمرانی و فرهنگی هزینه شده است.

وی اظهار داشت: اولویت تصمیم سازی و راهبری امور  حوزه مدیریت شهری در خنداب امسال بر اتمام طرح‌های نیمه تمام عمرانی قرار دارد.

شهرستان خنداب به مرکزیت شهری به همین نام در فاصله ۹۰ کیلومتر اراک واقع شده و  حدود ۶۰ هزار نفر جمعیت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha