استاندار کرمان: صنایع از ورزش حمایت کنند

کرمان - ایرنا - استاندار کرمان گفت: تمام صنایع باید درصدی از فعالیت های خود را به مسئولیت اجتماعی اختصاص دهند لذا رسالت و وظیفه آنها حمایت از ورزش این استان است.

به گزارش ایرنا، علی زینی وند روز چهارشنبه در نشست صمیمی با هیات های ورزشی استان کرمان با بیان اینکه حتما باید توجه و فکری برای هیات های ورزشی شود افزود: شرم آور است که قهرمان ما برای ۱۰ میلیون تومان از اعزام جهانی بازبماند.

وی اظهار داشت: اعتبارات بزرگی در کرمان وجود دارد که از این میزان باید سهمی به ورزش استان این استان اختصاص یابد لذا ضمن برنامه ریزی هدفمند، آن را به صنایع تکلیف می‌کنیم.

استاندار کرمان گفت: حق را باید گرفت و در تمامی زمینه ها به ویژه ورزشکاران استان زرخیز و ثروتمند کرمان باید توازنی ایجاد شود لذا باید چند راهکار را پیگیری کنیم و اراده داریم که از آن حمایت کنیم.

وی بیان داشت: هر صنعت و واحدهای تولیدی که از انجام وظایف و مسئولیت اجتماعی بر مبنای برنامه عادلانه، استنکاف کند تا در این استان هستم رسما مصاحبه و استنکاف آن را اعلام می‌کنم.

وی با بیان اینکه پول صنایع می‌تواند به گردشگری و ورزش کمک کند افزود: هیات ها با رسانه ها مصاحبه کنند که مردم بدانند از قهرمانانشان حمایت نمی شود.

زینی وند تصریح کرد: رویکرد قهرمانی استان کرمان باید تقویت شود و تیم داری و باشگاه داری برای معادن و صنایع بزرگ در دنیا علاوه بر پرستیژ اجتماعی و فرهنگی یک ضرورت تلقی می شود.

وی افزود: ۹۹ درصد مردم در حالت عادی ارتباطی با نوع فعالیت معادن ندارند و سود انجام مسئولیت اجتماعی و تیم داری ورزشی ابتدا به شرکت های صنعتی و معدنی بزرگ می رسد

وی ادامه داد: معادن به‌وسیله آن با بدنه اجتماع ارتباط برقرار می کنند و می توانند فعالیت خود را ادامه دهد که اگر این کار انجام نشود در نقطه ای فعالیتشان قفل می‌شود.

استاندار کرمان با بیان اینکه مسئولیت اجتماعی برای نفس کشیدن معادن ضروری است گفت: استفاده از ظرفیت های بومی نیازمند یک برنامه راهبردی است که این حوزه باید بررسی و برجسته شود.

وی با بیان اینکه با پرداخت قرارداد میلیاردی به مربیان مخالفتی نداریم به شرط اینکه موجب ارتقای آموزشی و حرفه ای منطقه شود عنوان کرد: ناعدالتی عریان و ظلم فاحش است که یکی بر زمین و یکی در آسمان باشد که اینها عقده‌های انباشته برای همه مردم می شود لذا باید توازن در پرداخت ها برقرار شود.

استاندار کرمان در بخش دیگری از سخنانش با تبریک سال نو و فرارسیدن حلول ماه مبارک رمضان گفت: در حوزه ورزش باید وقت بیشتری بگذاریم زیرا حوزه ای مهم، تاثیرگذار و چند وجهی است که باید جزو راس برنامه های استان باشد.

وی با بیان اینکه برخی از گله مندی ها در ذیل توجه استاندار رفع می شود افزود: کرمان به لحاظ ورزش از استان های برتر کشور محسوب می شود و این جایگاه با توحه به ظرفیت ها، تاریخ و نیروی انسانی توانمند و تنوع جغرافیایی باید سرامدتر از رتبه کنونی باشد.

وی با بیان اینکه باید توازن در حوزه های مختلف استان کرمان ایجاد شود که پس از جمع بندی به صورت جدی پیگیری و به این مقوله ورود می کنیم بیان داشت: مطالبه گری نیز در این زمینه ضروری است که این فرایند هم باید عادلانه و فنی باشد.

زینی وند افزود: استان کرمان در سرانه فضاهای ورزشی اکنون بالاتر از میانگین کشور است و این امر ویترین ورزش استان را نشان می دهد که اگر رویه آن را کنار بزنیم، نامتوازنی بسیاری در استان مشاهده می شود و زیرساخت‌های ورزشی نیز به همینگونه هستند.

وی یادآور شد: در چهارگوشه استان و حاشیه شهر کرمان نامتوازنی بیداد می‌کند و برخی مناطق تفاوتی با یک استان مرزی ندارند لذا روسای هیات های ورزشی ما در این حوزه ها ورود کنند و ‌توجه به رفع برخی از این نامتوازنی‌ها باشد.

وی ادامه داد: می توانیم در روستاها بهترین قهرمانان را به علت اقلیم و سخت کوشی این مناطق بیابیم و از آنان قهرمانانی بسازیم لذا توجه به زیرساخت ورزش روستایی بسیار مهم است.

استاندار کرمان افزود: زیرساخت ها متناسب با بانوان نیز باید احداث و رسانه ها نیز در این خصوص به گفتمان سازی و مطالبه گری توجه کنند.

وی گفت: استان کرمان در سرانه فضای ورزشی جایگاه خوبی دارد و در ردیف استان های مدرن ورزشگاهی قرار گرفته اما باید در شهرستان های دیگر نیز به تعادل در زیرساخت ها تاکید شود.

وی تاکید کرد: تکریم خانواده شهدا و جانبازان یک وظیفه و عین دفاع از امنیت ملی است که نبود آن استقلال و امنیت ملی را به خطر می اندازد و سرمایه اجتماعی ما افول می‌کند لذا شهدا باید تکریم شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha