استاندارد همدان: اقلام پُرمصرف ماه رمضان کیفیت سنجی می شود

همدان- ایرنا- مدیرکل استاندارد استان همدان از آغاز طرح بازرسی و نظارت بازار در ماه رمضان خبر داد و گفت: در این طرح اقلام پرمصرف از نظر کیفیت و دارا بودن نشان استاندارد کنترل می شوند تا مشکلی برای مصرف‌کنندگان پیش نیاید.

 «محمد مددی» روز پنجشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این طرح از دیروز در بازارها و شبکه های توزیع سراسر استان به کمک بازرسان شروع شده و تا پایان ماه رمضان ادامه دارد.

وی اضافه کرد: در طرح رمضان اقلامی همچون خرما، شیرینی جات، لبنیات، قند و شکر، برنج و انواع روغنهای خوراکی و سایر کالاهای مشمول استاندارد اجباری که در ماه رمضان فراوانی مصرف دارند به طور مستمر کنترل می شوند.

مدیرکل استاندارد استان‌همدان تاکید کرد: این بازرسی ها با هدف صیانت و حفاظت از حقوق مصرف‌کنندگان انجام می شود تا بازار برای عرضه کالاهای بی کیفیت ناامن شود.

او با بیان اینکه تمام شبکه توزیع سراسر استان مشمول این طرح هستند، افزود: در این بازرسی ها از محصولات گوناگون نمونه هایی خریداری و برای ارزیابی به آزمایشگاه های تخصصی استاندارد ارسال می شود.

مدیرکل استاندارد همدان خاطرنشان کرد: کالاهایی که در این طرح کیفیت سنجی می شوند مشمول استاندارد اجباری هستند و هرگونه نبود انطباق با موازین استاندارد، تخلف محسوب شده و پیگرد قانونی دارد.

مددی به انجام افزون بر ۹ هزار بازرسی در سال گذشته از بازارهای سراسر استان اشاره کرد و افزود: در این بازرسی ها ۲۷۰ نمونه محصول از واحدهای صنفی خریداری شد تا کیفیت و  آنها سنجیده شود.

وی تصریح کرد: علاوه بر شبکه توزیع، بر عملکرد واحدهای تولیدی تحت پوشش استاندارد اجباری نیز نظارت دقیق و مستمر داریم به طوری که پارسال ۲ هزار نمونه برداری از کارخانه ها و صنایع استان صورت گرفت تا از تولید و عرضه کالاهای غیراستاندارد و کم کیفیت به بازارهای مصرف جلوگیری شود.

استاندارد همدان به طور مستمر کیفیت بیش از ۶۰۰ محصول زیر پوشش خود را سنجش و ارزیابی می کند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =