۳۸۲ نفر در فردیس به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شدند

کرج - ایرنا - معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی فرماندار فردیس اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۸۲ نفر در این شهرستان به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شدند.

علیرضا صیاد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:  افزایش شیوع بیماری  کووید ۱۹ که بخشی از آن به علت سرایت  ویروس جهش یافته  است متاسفانه از شیب ابتلا را تند کرده است.

وی ادامه داد: در این مدت پنج تن از بیماران کووید ۱۹ در شهرستان فردیس جان خود را از دست دادند و رکورد جدیدی به لحاظ ابتلا و مرگ و میر در این شهرستان ثبت شد.

صیاد گفت : تاپیش از این هر سه روز کمتر از پنج نفر فوتی در این شهرستان داشتیم.

وی از مردم شهرستان فردیس خواست تا حد امکان در خانه ها بمانند و در صورت ضرورت با رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک در مکان های عمومی حضور یابند.

معاون فرماندار فردیس گفت :  به همین دلیل  مسوولان استانی شامل معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ، مدیرکل بحران ، معاون بهداری سپاه استان و مسوول فوریت های پزشکی استان البرز از نقاهتگاه شهید حاج قاسم سلیمانی جنب شهرداری فردیس بازدید کردند تا در نبود بیمارستان ، در آینده نزدیک این نقاهتگاه را  در قالب مراکز درمانی راه اندازی کنند.

وی افزود:  تمهیدات لازم برای راه اندازی این نقاهتگاه از جمله گندزدایی و رفت و روب در حال انجام است تا به عنوان یک بارقه امید بتواند به بیماران خدمات رسانی کند.

صیاد افزود: رشد بیماری کووید ۱۹ سبب شد تا  تکمیل سریع تنها بیمارستان دولتی شهرستان فردیس را در دستور کار قرار دهیم  و بخش اعظمی از اعتبارات را با تلاش و همت استاندار البرز و مدیران شهرستانی و فرماندار پیگیری و در سال گذشته ۹۰ میلیارد تومان اعتبار تزریق شد و کسری آن به زودی  تامین خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: استاندار البرز مصمم است باید تحت هر شرایطی تا پایان دولت تدبیر و امید بیمارستان ۲۶۰ تختخوابی فردیس به بهره برداری برسد اکنون هم کارهای عمرانی این بیمارستان سرعت بخشیده است.

صیاد گفت: کسبه ها و اصناف فردیس تاحدودی  وضعیت قرمز کرونا را جدی نگرفته اند که اکنون ۲۱ هزار واحد صنفی در این شهرستان پر ازدحام وجود دارد.

معاون فرماندار فردیس تاکید کرد که انتظار می رود کسبه نهایت همکاری و همراهی را در اجرای  طرح ۱۰ روزه  محدودیت های کرونایی را داشته باشند تابتوانیم بار دیگر کرونا را مهار کنیم.

شهرستان فردیس با ۶۰۰ هزار نفر جمعیت در جنوب کلانشهرکرج مرکز استان البرز قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =