۱۵۷ میلیارد ریال تسهیلات کرونا در تربت‌حیدریه پرداخت شد

تربت‌ حیدریه- ایرنا- معاون برنامه‌ریزی، اداری و مالی فرماندار تربت ‌حیدریه گفت: ۲ هزار و ۲۱۱ طرح در حوزه کرونا به مبلغ ۲۴۶.۵ میلیارد ریال پارسال به بانک‌ها معرفی شد که از این تعداد به هزار و ۴۳۱ طرح ۱۵۷ میلیارد و ۵۱ میلیون ریال تسهیلات با اشتغالزایی برای هزار و ۸۳۹ نفر پرداخت شد.

محمدرضا یوسفی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حوزه مشاغل خانگی نیز پارسال ۴۳ طرح به مبلغ ۱۵ میلیون و ۷۰۸ هزار ریال به بانک عامل (توسعه تعاون) معرفی شد که از این میزان به ۳۰ طرح شامل ۲۷ طرح پشتیبان و سه طرح مستقل به مبلغ ۱۱ میلیون و ۲۷۹ هزار ریال تسهیلات پرداخت شد.
وی اظهار کرد: در بخش تسهیلات روستایی نیز پارسال، ۳۱۱ طرح به مبلغ ۴۶۷ میلیون ریال و با اشتغالزایی ۸۹۰ نفر به بانک معرفی شد که از این تعداد به ۳۰۱ طرح به مبلغ ۳۰۶ میلیون ریال با اشتغالزایی ۷۳۸ نفر تسهیلات تعلق گرفت.

معاون فرماندار تربت‌حیدریه در ادامه گفت: در بخش نظارت بر طرح‌های اشتغال پایدار روستایی نیز از ۲۸۱ طرح توسط کمیته نظارت بازدید شد که از این تعداد ۱۳ طرح در حال تجهیز است، ۲۵۵ طرح به بهره‌برداری رسیده و ۱۳ طرح دارای انحراف تشخیص داده شد که ۱۱ مورد آن بیمه نکردن کارگران شاغل بود و در نهایت تمام طرح‌های دارای انحراف به منظور رفع مشکل توسط کمیته نظارت شهرستان پیگیری شد.
یوسفی اظهار کرد: بر اساس آنچه در سامانه ملی رصد به ثبت رسیده از مجموع ۲ هزار و ۹۴۱ نفر تعهد اشتغال دستگاه‌های اجرایی در سال گذشته ۲ هزار و ۷۶۱ نفر اشتغال ایجاد شد که معادل ۹۴ درصد تعهد ‌است.
وی در ادامه به حوزه کارورزی در مدت زمانی یاد شده پرداخت و گفت: تعداد قراردادهای منعقد شده ۸۵ نفر بود، در حالی که  تعهد اولیه ۵۹ نفر بود که این رقم حکایت از رشد ۱۴۴ درصدی دارد.
به گفته یوسفی، در حوزه مشوق‌های بیمه‌ای نیز تعداد قرارداد منعقد شده ۷۵ نفر بود و حال آنکه تعهد اولیه ۳۲ نفر بود که این رقم نیز حکایت از رشد ۲۳۴ درصدی دارد.
شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha