۲۵ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۴۵
کد خبرنگار: 757
کد خبر: 84295120
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

تعطیلات کرونایی در بنگلادش باعث خروج  گسترده از داکا شد

تهران – ایرنا – هزاران نفر در شهر داکا پایتخت بنگلادش در تلاش هستند تا پیش از آغاز اجرایی شدن تعطیلی برای مهار کرونا، با قطارها ، اتوبوس و کشتی پایتخت را ترک کنند.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه خبری الجزیره ، در حالی که موارد تازه ابتلا و مرگ و میر ناشی از کرونا در بنگلادش تا حد بی سابقه ای افزایش یافته است ، دولت این کشور دستور داده که تمامی ادارات و فروشگاهها از ساعت ۶ صبح چهارشنبه به وقت محلی به مدت هشت روز تعطیل شوند.

بنگلادش با لغو تمام پروازهای بین المللی ،داخلی و سیستم حمل و نقل عمومی در آستانه تعطیلی کامل قرار گرفته است .

در این حال بسیاری از مردم در پایتخت ۲۰ میلیون نفری بنگلادش تلاش می کنند تا با هر وسیله ممکن خود را به شهر و زادگاه خود برسانند و به همین دلیل قیمت حمل نقل عمومی و تاکسی افزایش چشمگیری یافته است.

هر چند بیشتر مسیرهای اتوبوس بین شهری از روز ۵ آوریل در پی محدودیتهای تازه دولت متوقف شده بود اما مردم با تجمع در  ایستگاههای اتوبوس خواستار خدمات رسانی شدند.

راغب رحمان مدیر شرکت اتوبوسرانی گفت: هیچ راهی برای جابجایی مسافر نداریم و به علت وضعیت ایجاد شده کرایه مینی بوس تا دو برابر افزایش یافته است.

ماموران پلیس از  بیم شیوع کرونا اقدام به توقف کامیون هایی که اقدام به جابجایی مسافر کرده اند.

تعداد زیادی از افرادی که قصد خروج از پایتخت را دارند را کارکنان غیر رسمی شاغل در فروشگاهها، ادارات و بازار و کارگران پاره وقت و دانشجو که امکان ماندن در پایتیخت را ندارند ،تشکیل می دهد.

این کشور ۱۶۸ میلیون نفری جنوب آسیا تاکنون حدود ۶۸۵ هزار مورد ابتلا به کرونا و نزدیک به ۱۰ هزار مورد مرگ ناشی از این بیماری را ثبت کرده است و این درحالی است که شمار مبتلایان روزانه در یک ماه اخیر هفت برابر شده است. بیمارستانها در حال تکمیل ظرفیت هستند و شمار تلفات روزانه هم بیش از دو برابر شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =