چهارهزار مترمربع از بنای غیرمجاز محدوده کلاته خیج شاهرود تخریب شد

شاهرود- ایرنا- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شاهرود گفت: چهار هزار متر مربع بنا و دیوارکشی از اراضی تصرفی محدوده شهر کلاته خیج تخریب و به اراضی ملی بازگردانده شد.

محمدرضا کشاورزیان روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تخریب این ساخت و سازهای غیرمجاز بر اساس ماده ۵۵ قانون سازمان جنگل ها و مراتع و با هماهنگی دستگاه قضایی شهرستان شاهرود اجرایی شد.

وی با بیان اینکه این تخریب ها با همکاری پاسگاه کلاته خیج انجام شد، اظهار داشت: تراکتور و کامیون برای تخریب این دیوارها و سازه های بلوکی مسافتی بیش از ۵۰ کیلومتر را طی کردند.

کشاورزیان به آماده باش ۲۴ ساعته یگان حفاظتی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری اشاره کرد و ابراز داشت: با تخریب این تعداد ساخت و ساز غیرمجاز حدود چهار هزار مترمربع زمین منابع ملی از دست سودجویان و متصرفان آزاد شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شاهرود ادامه داد: تخریب این ساخت و سازهای غیرمجاز با همکاری و مشارکت فرماندهی انتظامی، شهرداری، اداره منابع طبیعی و آبخیزداری و نماینده فرمانداری این شهرستان انجام شد.

کشاورزیان خاطر نشان کرد: روند شناسایی و پاکسازی ساخت و سازهای غیر مجاز در زمین های منابع ملی در طول سال با جدیت ادامه خواهد داشت.

وسعت مراتع و عرصه های بیابانی شهرستان شاهرود به ترتیب حدود یک میلیون و ۷۵۰ هزارهکتار و ۲ میلیون ۳۰۰ هزار هکتار است.

از ۹.۷ میلیون هکتار وسعت استان سمنان، ۵۵ درصد نواحی بیابان و خشک، ۳۸.۵ درصد مراتع، ۲ درصد اراضی کشاورزی و ۳.۶ درصد جنگل است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha