۳۱۰ هزار کردستانی زیرپوشش طرح پزشک خانواده قرار گرفتند

سنندج- ایرنا- مدیرکل بیمه سلامت کردستان با اشاره به آغاز اجرای طرح پزشک خانواده از بهمن سال گذشته در استان گفت: تاکنون ۳۱۰ هزار بیمه شده استان زیرپوشش این طرح قرار گرفته‌اند.

انور اسماعیلی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طرح پزشک خانواده(نظام ارجاع شهری) برای نخستین‌بار در کشور بصورت آزمایشی در چهار استان کردستان، کرمان، یزد و کهکیلویه وبویراحمد در حال اجرا است و خانواده‌های شهری دارای دفترچه بیمه رایگان از این طرح بهره‌مند می‌شوند.

وی با بیان اینکه تاکنون ۳۱۰ هزار بیمه شده در استان زیرپوشش این طرح قرار گرفته‌اند، گفت: در راستای اجرای طرح پیش‌بینی شده، باید هر سه هزار نفر تحت نظر یک پزشک عمومی قرار گیرند و تاکنون ۱۰۹ پزشک استان در این طرح مشارکت داشته‌اند.

مدیرکل بیمه سلامت کردستان با اشاره به اینکه پزشکان در این طرح  ۶ ماه فرصت دارند که معاینه اولیه بر روی افراد انجام دهند، افزود: کسانی که دارای بیماری زمینه‌ای از جمله دیابت و فشار خون هستند، تحت کنترل و نظارت قرار می‌گیرند.

اسماعیلی اظهار داشت: در حال حاضر از مجموع بیمه‌شدگانی که در این طرح مشارکت داشته‌اند حدود ۶ هزار نفر فاقد پزشک خانواده هستند و در پالایش اولیه اگر تعداد ریزش داشته باشد این افراد جایگزین خواهند شد.

وی اضافه کرد: افراد منتسب به پزشک خانواده بابت ویزیت و معاینه مبلغ ۵۰ هزار ریال پرداخت کرده و مابقی توسط بیمه پرداخت می‌شود، ضمن اینکه اگر فردی پس از معاینه توسط پزشک عمومی نیازمند درمان تخصصی تر باشد به پزشک منتخصص ارجاع شده و خدمتی که دریافت می‌کند، بیمه‌ای خواهد بود.

در استان کردستان بیش از یک میلیون و ۵۰ هزار نفر بیمه سلامت دارند که بیشترین تعداد آنان و بیش از ۶۰۰ هزار نفر در روستاها ساکن هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha