نشان فداکاری به شهید عبدالرضا خسروپور تعلق گرفت

تهران- ایرنا- برابر تصویب شورای عالی نشان‌ها در ارتش جمهوری اسلامی ایران، نشان فداکاری به شهید «عبدالرضا خسروپور» تعلق گرفت.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش، برابر تصویب «شورای عالی نشان‌ها» در ارتش، به‌پاس رشادت و مدیریت جهادی در صحنه‌ها و برهه‌های سرنوشت‌ساز دوران پیروزی انقلاب و ایثار و بذل جان در اعتلای ایران سربلند اسلامی، نشان فداکاری به شهید والامقام ارتش اسلام؛ «عبدالرضا خسروپور» که سرسختانه در خط مقدم دفاع از استقلال، تمامیت ارضی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایستاده‌اند، تعلق گرفت.

شهید عبدالرضا خسروپور در سال ۱۳۳۶ در شهر اصفهان دیده به جهان گشود. وی پس از طی دوران تحصیل و اخذ مدرک دیپلم ریاضی، در سال ۱۳۵۴ در آزمون دانشگاه افسری پذیرفته و به استخدام ارتش درآمد. شهید خسروپور پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه افسری برای طی دوره مقدماتی توپخانه به اصفهان منتقل و سپس در گروه ۴۴ توپخانه اصفهان مشغول خدمت شد.

با اوج‌گیری نهضت انقلاب اسلامی ملت مسلمان ایران، به صفوف مردم پیوست و بارها به دلیل فعالیت‌های انقلابی احضار و به وی تذکر داده شد. اما این شهید والامقام همچنان به اقدامات و مبارزات انقلابی خود ادامه داد تا اینکه در دی‌ماه ۱۳۵۷ دستگیر و چندی بعد در دادگاه نظامی محاکمه شد. اما پیروزی انقلاب اسلامی مانع از اجرای حکم زندان صادره شده برای وی شد.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی، به محل خدمت خود برگشت و در پادگان ۴۴ توپخانه در کنار عناصر انقلابی شروع به خدمت کرد. وی در سال ۱۳۵۹ به نفت شهر کرمانشاه مأمور شد. در این زمان اختلاف بین رژیم بعث عراق و جمهوری اسلامی ایران شدید شده بود. طی همین مأموریت در تاریخ ۲۴ تیرماه سال ۱۳۵۹ در یک درگیری مرزی و تبادل آتش توپخانه با ارتش بعث به علت اصابت ترکش به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

نشان فداکاری که اعطایی مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) به ارتش جمهوری اسلامی ایران است، نماد ایثار و از خودگذشتگی دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه افسری امام علی(ع) ارتش است که در راه پاسداری از استقلال و تمامیت ارضی کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران مردانه ایستاده و دفاع کرده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =