۹۰۰ ساعت ویژه‌برنامه انتخاباتی در تلویزیون/تاکید بر رعایت اصل بی‌طرفی

تهران- ایرنا- معاون سیما از تولید و پخش ۹۰۰ ساعت برنامه، ویژه انتخابات ریاست جمهوری در تلویزیون خبر داد و گفت:‌ برنامه های سیما باید با رعایت کامل اصل بی طرفی، هنرمندانه و هوشمندانه موجب ارتقای بینش و آگاهی عموم مردم شود و فضا را برای انتخاب اصلح آماده کند.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی سیما ، حمید شاه آبادی در جلسه ستاد انتخابات سیما گفت: معاونت سیما در دوره جدید، توجه و تمرکز خود را بر سه مناسبت مهم نوروز، ماه مبارک رمضان و انتخابات گذاشته است تا با برنامه ریزی و تصمیم گیری های درست و به موقع بتواند در عرصه برنامه سازی به شایستگی عمل کند.

وی افزود:  جنس انتخابات ریاست جمهوری از بقیه مناسبت ها متمایز است و حساسیت زیادی دارد. درواقع، از هم اکنون در حال و هوای انتخابات هستیم و کمیته ها باید برنامه های خود را با دقت بیشتری پیش ببرند.

وی با اشاره به پیش بینی حدود ۹۰۰ ساعت برنامه ویژه انتخابات خرداد ماه گفت: این میزان برنامه سازی مطلوب است و می تواند زمینه لازم برای مشارکت حداکثری و پر شور مردم را فراهم کند.

شاه آبادی افزود: البته مهم تر از میزان تولیدات انتخاباتی، کیفیت آثار است؛ به طوری که برنامه های سیما باید با رعایت کامل اصل بی طرفی، هنرمندانه و هوشمندانه موجب ارتقای بینش و آگاهی عموم مردم شود و فضا را برای انتخاب اصلح آماده کند.

معاون سیما تاکید کرد: بحث تبیینی و تحلیلی شرایط روز کشور با استفاده از ساختار اثرگذار مستند باید در این برنامه ها بیشتر گنجانده شود و تمام سعی سیما بر تحقق مشارکت حداکثری متمرکز شود.

دشمن به دنبال ناامید کردن مردم از نظام است

وی با اشاره به هجمه تمام عیار رسانه های معاند در ایام منتهی به انتخابات تصریح کرد: دشمن فعال تر از هر زمان دیگر خط تخریب را در پیش گرفته و با سیاه نمایی و سانسور موفقیت ها و نقاط قوت کشور به دنبال ناامید کردن مردم از نظام است.

شاه آبادی افزود : در این نبرد بی امان ما در رسانه ملی باید هنرمندانه و عالمانه ضمن تبیین دستاوردها و توانمندی های نظام جمهوری اسلامی، این توطئه را خنثی کنیم تا برخی از ناکارآمدی ها و بی تدبیری ها، افتخار آفرینی ها و حرکت رو به جلوی کشور را مخدوش نکند.

معاون سیما با اشاره به اینکه با استفاده از ظرفیت تلوبیون که مرجع پخش زنده و آرشیو برنامه های صداوسیماست می توانیم، بحث های انتخاباتی را در این فضا امتداد دهیم افزود: تلوبیون می تواند در امتداد تلویزیون، به تأثیرگذاری بیشتر برنامه های انتخاباتی سیما کمک کند.

وی ادامه داد: تولید قطعات اختصاصی ویژه فضای مجازی و پادکست هم از دیگر اقداماتی است که باید انجام شود تا با استفاده از ظرفیت فضای مجازی، حال و هوای انتخاباتی و موج مشارکت پرشور مردم را به زیبایی نمایش دهیم .

معاون سیما تاکید کرد: استفاده از ظرفیت اندیشکده ها و محققان فعال و انقلابی آن ها خیلی مهم است و سیما از آثار علمی و کاربردی این اندیشکده ها که به دغدغه های کشور و مردم می پردازد، بهره بیشتری خواهد برد .

شاه آبادی در پایان این نشست همچنین بر ارزیابی کیفی برنامه های ویژه انتخاباتی تاکید کرد و خواستار ارزیابی مداوم برنامه ها و عملکرد شبکه ها از سوی ستاد انتخابات معاونت سیما شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =