ورزشگاه ماهفروجک ساری پیش از پایان دولت بهره‌برداری می‌شود

ساری - ایرنا - مدیرکل ورزش و جوانان مازندران از افتتاح و بهره‌برداری ورزشگاه ۶ هزار نفره ماهفروجک ساری تا پایان کار دولت تدبیر و امید خبر داد.

حسن رنگرز روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به تاکید استاندار مازندران بر لزوم تسریع در انجام کارها برای تکمیل این ورزشگاه در موعد مقرر، اظهار داشت: هم‌اکنون کار محوطه‌سازی و نصب کف‌پوش در ورزشگاه ماهفروجک ساری در حال انجام و عملیات اجرایی این طرح با پیشرفیت فیزیکی بالایی در دست اقدام است.

وی گفت: با هدف تسریع در انجام کارها، توسعه شبکه برق و گاز، تملیک اراضی مجاور برای تعریض جاده منتهی به این ورزشگاه نیز با قدرت در حال انجام است تا این طرح ورزشی با تخصیص اعتبار لازم تا پایان کار دولت داوزدهم تکمیل و بهره‌برداری شود.

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران میزان اعتبار هزینه شده برای ورزشگاه ماهفروجک ساری را تاکنون ۶۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: تکمیل این ورزشگاه نیازمند ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار است و وزارت ورزش و جوانان قول داده تا با تامین منابع اعتباری، این طرح در زمان مقرر به بهره‌برداری برسد.

عملیات اجرایی ساخت ورزشگاه ۶ هزار نفره ماهفروجک ساری در قالب یک پروژه ملی در سال ۸۴ آغاز شد و اکنون این طرح در مراحل پایانی کار و در آستانه بهره‌برداری است.

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اقدام‌های صورت گرفته برای مرمت ورزشگاه متقی ساری نیز گفت که با توجه به قدمت بالای این ورزشگاه کار بازسازی آن زمان‌بر و نیازمند تامین منابع مالی مورد نیاز است.

رنگرز به تامین منابع مالی و عملیات اجرایی برای مرمت ورزشگاه متقی ساری نیز اشاره کرد و توضیح داد: تاکنون ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار نیز برای بازسازی این استادیوم ورزشی هزینه شده است.

وی ادامه داد: با هدف توسعه و کاربری بیشتر ورزشگاه متقی ساری مقرر شد پنج هزار مترمربع فضای جدید در قالب سکو، دفاتر هیات‌های ورزشی و همچنین اداره ورزش و جوانان نیز در زیر سکوه‌های این ورزشگاه احداث شود.

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران با اشاره به زمان‌بر بودن کار بازسازی ورزشگاه متقی ساری، اعتبار مورد نیاز برای تکمیل و بازسازی کامل این استادیوم را ۵۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد.

تیم فوتبال نساجی مازندران هم‌اکنون تنها نماینده این استان در رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور است و نداشتن زمین تمرین مناسب و همچنین ورزشگاه برای برگزاری رقابتهای لیگ برتر همواره یکی از دغدغه‌های اصلی این باشگاه بوده است که با بهره‌برداری از طرح‌های ورزشی در دست اقدام این مشکل تا حد زیادی رفع می‌شود.

ورزشگاه خانگی تیم فوتبال نساجی استادیوم شهید وطنی قائمشهر است که به خاطر مستهلک شدن چمن مصنوعی نیازمند استراحت و بازسازی است.

ورزشگاه شهدای ساری پیش از این اوایل دهه ۹۰ و هنگامی که نساجی در لیگ دسته یک حضور داشت به مدت حدود ۱۸ ماه میزبان این تیم بود. در آن زمان برنامه بهسازی چمن ورزشگاه شهید وطنی و تغییر چمن طبیعی به چمن مصنوعی سبب شده بود تا نساجی از قائمشهر به ساری کوچ کند.

بر اساس برنامه از قبل اعلام شده اداره کل ورزش و جوانان مازندران ، این بار نیز همزمان با تحویل ورزشگاه شهدای ساری به نساجی برای برگزاری دیدارهای خانگی ، کار مرمت و بازسازی چمن ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت با این تفاوت که چمن مصنوعی برداشته شده و چمن طبیعی کاشته خواهد شد.

بازسازی و مرمت زمین ورزشگاه شهید وطنی از اولویت های برنامه استانی است و اعتبار مورد نیاز آن هم تابستان پارسال در سفر دکتر محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه به مازندران تامین شد.

دولت تدبیر و امید پیش از این با راهیابی تیم فوتبال نساجی مازندران به رقابت های لیگ برتر بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال برای بازسازی و ارتقاء استاندارد ورزشگاه این تیم هزینه کرده بود.

تیم نساجی سال ۹۷ پس از دو دهه تلاش مستمر در لیگ دسته یک موفق به حضور در لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha