۲۰۰ دز واکسن کرونا به کادر بهداشت و درمان سیستان و بلوچستان تزریق شد

زاهدان- ایرنا- رییس سازمان نظام پزشکی زاهدان گفت: ۲۰۰ دز واکسن کرونا از مجموع یکهزار و ۲۰۰ کادر بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بر اساس اعلام اولویت‌های وزارت بهداشت و درمان تزریق شده است.

سید سعید سید الحسینی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت:  اولویت‌های تخصیصی دریافت واکسن کرونا براساس ابلاغ وزارت بهداشت مربوط به کادر درمانی فعال در بخش‌های آی. سی. یو کرونا، اورژانس کرونا و بخش‌های بستری کرونا است.

وی ادامه داد: در این راستا به ترتیب اولویت فراخوان لازم به کادر درمان و پرستاری داده شده و تلقیح واکسن کرونا برای این نیروهای خدوم صورت پذیرفته است.

رییس سازمان نظام پزشکی زاهدان گفت: در این مرحله از واکسیناسیون از واکسن اسپوتنیک روسی استفاده شده که مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است و مرحله دوم تزریق این واکسن ۲۸ روز بعد از زمان دریافت دوز اول خواهد بود.

وی افزود: کادر درمانی بخش خصوصی نیز باتوجه به اینکه در ارتباط مستقیم با عموم مردم قرار دارند واکسینه شدن آنها علیه ویروس کرونا برای ارائه خدمات مطلوب به مردم مهم و ضروری است.

سید الحسینی گفت: همزمان با واکسیناسیون کارکنان حوزه بهداشتی و درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به بیماران خاص و پارکبان نیز واکسن تزریق می‌شود.

وی ابراز امیدواری کرد با تولید انبوه واکسن ایرانی طی ماه‌های آینده طبق اولویت‌های وزارت بهداشت و درمان شاهد واکسینه شدن تمامی کادر درمانی، گروه‌های آسیب پذیر و عموم مردم باشیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =