۲۵ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۹:۱۹
کد خبرنگار: 1188
کد خبر: 84294962
۰ نفر

برچسب‌ها

۳۷۰ دوز واکسن کرونا در خمین تزریق شد

خمین - ایرنا - سرپرست معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی خمین اعلام کرد: ۳۷۰ دوز واکسن کرونا تاکنون در این شهرستان بر اساس اولویت اعلامی وزارت بهداشت و درمان تزریق شده است.

دکتر «ابوذر صباغی» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: سهمیه تحویل شده واکسن کرونا برای این شهرستان تاکنون ۴۹۷ دوز بوده که بیشترین میزان آن به مدافعان سلامت تعلق یافته و تاکنون ۲۱۱ نفر از کادر بهداشت و درمان خمین علیه کرونا واکسینه شدند.
وی با اشاره به اینکه تمام پزشکان خمین واکسن کرونا دریافت کردند، اظهار داشت: ۶۰ دوز از این واکسن به کادر بهداشت، ۱۷ دوز به پرسنل عملیاتی اورژانس ۱۱۵ و ۵۰ دوز به تمام پزشکان بخش های دولتی و خصوصی خمین اختصاص یافته است.
سرپرست معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی خمین گفت: ۲۲ دوز واکسن به جانبازان شیمیایی بالای ۵۰ درصد تزریق شده و  ۱۰ دوز نیز برای پاکبانان و کارکنان غسالخانه این شهرستان بوده است.
صباغی خاطرنشان کرد: حال عمومی تمامی دریافت کنندگان واکسن کرونا که در خمین  خوب است و با دریافت مجدد واکسن از وزارت بهداشت کار واکسینه بیماران خاص در شهرستان آغاز می‌شود.
سرپرست معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی خمین گفت: واکسیناسیون کرونا به منزله رفع خطر این ویروس نیست و کاهش شیوع آن مستلزم رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، پرهیز از حضور غیرضروری در معابر عمومی و خودداری از شرکت در اجتماعات از سوی اقشار مختلف جامعه است.
شهرستان خمین با ۱۰۵ هزار نفر جمعیت در جنوب استان مرکزی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha