سردار هداوند: نیروی انتظامی تحقق شعار سال را در دستور کار دارد

تهران- ایرنا- جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ با صدور پیامی تاکید کرد: تحقق شعار سال ۱۴۰۰ یعنی "تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها" نیازمند عزمی جدی و ملی است و نیروی انتظامی تحقق این مهم را در دستور کار قرار دارد.

به گزارش صبح چهارشنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار حمید هداوند در یادداشت خود چنین نوشت: رهبر معظم انقلاب در حلول سال ۱۴۰۰، سال جدید را به عنوان سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها نامگذاری فرمودند؛ با توجه به مشخص شدن راهبرد اصلی سال از سوی معظم له لازم است هر کس به اندازه حق و سهم و توان خود، مسئولیت و وظیفه خود را در راستای تحقق این شعار به عمل آورد که اگر این مهم به درستی انجام شود در آن صورت شاهد رشد و شکوفایی اقتصادی، اجتماعی، سیاسی کشور خواهیم بود.

وی ادامه داد: نباید فراموش کرد که به عمل کار برآید، به سخنرانی نیست. از این رو باید فارغ از شعار زدگی و لفاظی و مغلطه بازی هایی که با آن نمی شود راه به جایی برد؛ لازم است که برای تحقق شعار تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها علاوه بر هم‌افزایی همه در تلاش باشند تا در حوزه کاری خود، شرایطی را فراهم کنند که پشتیبانی لازم را از تولید داشته باشند؛ به عنوان مثال می‌توان به عدم استفاده از کالای قاچاق و استفاده از تولیدات ملی اشاره کرد و در حد توان موانعی که می‌تواند در ایجاد تولید وجود داشته باشد را مرتفع کرد. در این خصوص می‌شود به رفع و حذف بورکراسی‌های زاید اداری و تغییر برخی مسایل و ضوابط دست و پاگیر اشاره کرد.

جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی در راستای تحقق شعار سال از همان روزهای آغازین سال جدید، طرح‌های مختلفی را در دستور کار خود قرار داده است؛ طرح‌هایی که در نوع خود، موجب حمایت از تولید و حذف موانع تولید محسوب می‌شوند.

سردار هداوند گفت: طرح برخورد با اخلال‌گران اقتصادی در فضای حقیقی و مجازی طرح مقابله با دلالان سکه و ارز، طرح‌های برخورد با محتکران و تولیدکنندگان کالاهای غیر استاندارد و تقلبی همه و همه می پ‌توانند در تحقق شعار سال سهیم و موثر باشند؛ از سوی دیگر نباید فراموش کرد که در سایه امنیت و آرامش است که اقتصاد می تواند رونق و شکوفایی داشته باشد و اگر امنیت و آرامش نباشد هیچ سرمایه‌گذاری حاضر به سرمایه گذاری و انجام فعالیت اقتصادی در محیط‌های ناامن نیست‌.

وی تاکید کرد: در این راستا پلیس پایتخت با اجرای طرح‌های مختلف خود به دنبال تامین نظم و امنیت و آرامش است که در این میان می‌توان به اجرای طرح اقتدار اشاره کرد؛ در این طرح افرادی که امنیت و آرامش جامعه را به مخاطره می‌اندازند دستگیر و تحویل مراجع قضایی می‌شوند چرا که اراذل و اوباش، عناصری هستند که موجب ایجاد ناامنی و تشویش اذهان عمومی و از بین رفتن احساس امنیت جامعه می‌شوند.

جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ ادامه داد: از این رو وجود این‌گونه افراد در حقیقت موانعی برای تحقق تولید محسوب می‌شوند که باید برابر قانون با آنها برخورد لازم به عمل آید که در پلیس پایتخت با اجرای طرح اقتدار، مقتدرانه با اراذل و اوباش برخورد می‌شود.

سردار هداوند ابراز داشت: همه تلاش خود را خواهیم کرد تا با تامین امنیت و آرامش شرایطی را فراهم سازیم که در امنیت و آرامشی مطلوب، شاهد شکوفایی اقتصاد کشور و در نهایت تحقق منویات مقام معظم رهبری که همان رشد و سربلندی کشور عزیزمان ایران است برسیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =