طاهری: دعوتم به تیم ملی کشتی آزاد غافلگیر کننده بود

تهران- ایرنا- ملی‌پوش وزن ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد ایران گفت: بعد از ورود به تهران خبر دعوتم به تیم ملی را شنیدم که غافلگیر کننده بود.

«امین طاهری» روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اظهار تاسف از مثبت شدن آزمایش «امیرحسین زارع» عنوان کرد: امیدوارم دوست خوبم زارع هر چه زودتر بر این ویروس غلبه و به تشک کشتی برگردد. قرار بود با تصمیم کادر فنی او به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام شود اما با مثبت شدن تست کرونای زارع، کادر فنی من را به اردو تیم ملی برای مسابقات قهرمانی آسیا فراخواندند و من نیز تابع دستورات فدراسیون و کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد هستم.  

او با بیان اینکه روز گذشته (سه‌شنبه) از مسابقات جام دانکلوف بلغارستان به ایران آمده است افزود: در بدو ورودم اعلام شد که برای اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا انتخاب شدم که این خبری غافلگیر کننده بود. از لحاظ روحی کاملا آماده هستم اما چهار مبارزه سنگین در بلغارستان موجب شده تا کمی خسته باشم. در مسابقات قهرمانی آسیا رقیبان قوی از چین، ژاپن و قزاقستان دارم و باید با تمام توانم در برابر آنان حاضر شوم.  

ملی‌پوش وزن ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد ایران که چند روز پیش عنوان قهرمانی مسابقات جام دانکلوف بلغارستان را از آن خود کرد گفت: در این مسابقات چهار بار روی تشک رفتم که در تمام رقابت‌ها با امتیاز بالا حریفان را شکست دادم. در بلغارستان با شکست اسلام آدیزوف بلغار و لکسی ژورژولیانی گرج به نیمه‌نهایی رسیدم. در این مرحله حریفم از ترکیه بود و توانستم با نتیجه ۱۱ بر صفر برابر آنیل کلیچسالیان پیروز و به فینال برسم. در دیدار فینال با نتیجه ۱۱ بر صفر خوزه دیاز از ونزوئلا  را مغلوب و به مدال طلا دست یافتم.   

وی در تشریح سطح این مسابقات نیز افزود: رقابت‌ها از سطح بالایی برخودار بود و در سال منتهی به المپیک تمام تلاش ورزشکاران آن است که در دیدارهای بین‌المللی به سطح بالایی از آمادگی برسند. من در این مسابقات با امتیاز عالی رقیبان را از پیش رو برداشتم.

اعضای تیم ملی کشتی آزاد کشورمان برای حضور در رقابت‌های کشتی بزرگسالان آسیا که روزهای ۲۸ و ۲۹ فروردین ماه در شهر آلماتی قزاقستان برگزار می‌شود، صبح امروز (چهارشنبه) راهی این کشور شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =