خلبانی هواپیمای فوق سبک در فرودگاه تبریز آموزش داده می‌شود

تبریز - ایرنا - مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی گفت: آموزش خلبانی هواپیمای فوق سبک برای علاقه‌مندان به هوانوردی در فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز ارایه می‌شود.

رامین آذری روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به فعالیت رسمی شرکت «درنا آسمان تاوریژ»  در این فرودگاه افزود: این شرکت مجوز رسمی خود را از سازمان هواپیمایی کشوری دریافت کرده است.

وی اظهار داشت: این شرکت در زمان کنونی با چهار فروند هواپیمای فوق سبک در فرودگاه تبریز فعالیت می کند و هنرجویان این مجموعه گواهینامه بین‌المللی از سازمان هواپیمایی کشوری دریافت خواهند کرد.

آذری،  با بیان اینکه خدمات ارایه شده از سوی این مرکز بصورت کاملا تخصصی است، ادامه داد: در این مرکز علاوه بر ارایه آموزش خلبانی از علاقه مندان به انجام پروازهای تفریحی و آموزش پاراگلایدر پذیرش می شود.

 فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز در شمالغرب شهرستان تبریز و در سال ۱۳۲۹ با ماموریت ارائه خدمات فرودگاهی، ناوبری و هوانوردی جهت پذیرش پروازهای داخلی و  بین المللی به منظور حمل و نقل مسافر و بار طراحی و احداث شده است و بصورت open sky و ۲۴ ساعته عملیاتی بوده و به دلیل واقع شدن در مرز و کریدورهای  هوایی بین المللی در ارائه خدمات ناوبری، رادار و هوانوردی به پروازهای داخلی و بین المللی به خصوص پروازهای عبوری بین المللی (over fly) بیشتر از مبداء و کشورهای عضو اتحادیه اروپا به مقصد کشورهای آسیایی جنوب شرقی و آسیای میانه و بالعکس انجام می شود.

پیش از شیوع ویروس کرونا روزانه به صورت میانگین ۴۵ پرواز داخلی و ۶ پرواز خارجی در این فرودگاه انجام می شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =