چگونگی فعالیت پایگاه‌های انتقال خون کرمان در ماه رمضان اعلام شد

کرمان - ایرنا - مدیرکل انتقال خون استان کرمان، چگونگی فعالیت مراکز اهدای خون در دهه اول ماه مبارک رمضان را اعلام کرد.

روح الله میرزایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به فعالیت پایگاه‌های انتقال خون در سراسر استان کرمان در ماه مبارک رمضان افزود: پایگاه انتقال خون مرکز شهر کرمان واقع در بلوار ۲۲ بهمن جنب اداره گاز همه روزه به ایام تعطیل از ساعت هفت و ۳۰ تا ١۴ و ۱۶ تا ۲۲ فعال است. 

وی تصریح کرد: پایگاه شهید فیروزی شهر کرمان واقع در میدان آزادی ابتدای بلوار جمهوری روبروی اتاق بازرگانی در روزهای یکشنبه، سه شنبه و پنجشنبه از ساعت هفت و ۳۰ تا ١۴ فعال است. 

مدیرکل انتقال خون استان کرمان گفت: پایگاه های انتقال خون در شهرستان سیرجان، بم، جیرفت و رفسنجان نیز همه روز به جز ایام تعطیل از ساعت هفت و ۳۰ تا ۱۴ فعال هستند. 

میرزایی با اشاره به به شیفت عصر پایگاه های اقماری تصریح کرد: پایگاه انتقال خون رفسنجان عصر روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه‌ از ساعت ۱۷ تا ۲۲ و پایگاه جیرفت نیز در این روزها از ساعت ۲۰ تا ۲۲ فعال است.

وی با اشاره به اینکه همچنین پایگاه بم عصر روزهای دوشنبه و چهارشنبه از ساعت ۲۰ تا ۲۲ فعال است افزود: پایگاه سیرجان عصر دوشنبه از ساعت ۱۷ تا ۲۲ فعال است. 

مدیرکل انتقال خون استان کرمان با اشاره به وجود تعداد زیادی بیمار تالاسمی در استان کرمان اظهار داشت: هشت درصد بیماران تالاسمی کشور در استان کرمان هستند که این بیماران نیاز دائمی به فرآورده‌های خونی دارند و نیازمند تزریق ماهیانه یک یا ۲ واحد خون هستند.

میرزایی با بیان اینکه حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد خون تولیدی استان کرمان به مصرف این بیماران می‌رسد تصریح کرد: شیوع بیماری کرونا اهدای خون در استان را کاهش داده و در نتیجه با کاهش ذخایر خونی در استان کرمان مواجه شدیم.

وی تاکید کرد: خون‌گیری در پایگاه‌های انتقال خون استان کرمان با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در ماه مبارک رمضان انجام می‌شود و مردم ما نگرانی از این بایت نداشته باشند. 

پنج پایگاه انتقال خون در شهرستان های کرمان، رفسنجان، سیرجان، جیرفت و بم آماده خدمت رسانی به داوطلبان اهدای خون در این استان هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =