٢ هزارو ٢۴۵نفر برای انتخابات شوراهای روستایی استان سمنان ثبت نام کردند

سمنان-ایرنا- طبق اعلام ستاد انتخابات استان سمنان، تا پایان ثبت نام از داوطلبان در انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی روستایی، ثبت نام ۲ هزار و ۲۴۵ نفر از داوطلبان نهایی شد.

به گزارش شامگاه سه‌شنبه ایرنا از کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان سمنان، ۱۱۰ نفر در روز نخست، ۱۷۰ نفر در روز دوم، ۲۲۴ نفر در روز سوم، ۲۸۱ نفر در روز چهارم، ۱۱۵ نفر در روز پنجم، ۴۶۹ نفر در روز ششم و ۸۷۶ نفر در روز نهایی ثبت نام داوطلبان عضویت در انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی روستا در استان نام‌نویسی کردند. 

تعداد ۲ هزار و ۸۳ نفر آقا و ۱۶۲ نفر خانم در این ثبت نام شرکت کردند که از این تعداد یکهزار و ۸۹۰ نفر از افراد ثبت نام شده به صورت حضوری و ۳۵۵ نفر به صورت غیرحضوری ثبت نام کردند. 

داوطلبان ثبت نام شورای روستایی از نظر تحصیلات ۹۸۲ نفر زیر دیپلم، ۵۳۶ نفر دارای مدرک تحصیلی دیپلم، ۱۸۳ نفر فوق دیپلم، ۴۲۲ نفر کارشناسی ، ۱۰۵ نفر کارشناسی ارشد ، یک نفر دکتری و ۱۶ نفر دارای تحصیلات حوزوی هستند. 

در بین شهرهای استان سمنان، شاهرود با ۶۱۱، دامغان با ۵۹۹ و میامی با ۳۳۱ داوطلب بیشترین ثبت نام را داشتند. 

به گزارش ایرنا، از تاریخ ۱۶ فروردین تا روز یکشنبه ۲۲ فروردین از ساعت هشت صبح تا ۱۸ عصر هر روز به صورت حضوری و غیرحضوری در کلیه بخشداری های استان ثبت نام از افراد واجد شرایط شورای اسلامی روستا صورت گرفت. 

انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا بیست و هشتم خرداد امسال برگزار می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha