۲۴ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۲۲:۱۹
کد خبرنگار: 1385
کد خبر: 84294771
۰ نفر

برچسب‌ها

ابراز خرسندی معاون وزیر خارجه اسلواکی از گفت‌وگو با همتای ایرانی

تهران- ایرنا- معاون وزیر خارجه اسلواکی از دیدار مجازی با همتای ایرانی خود ابراز خرسندی کرد و گفت که در تماس با سید عباس عراقچی درباره همکاری‌ها میان دو کشور در حوزه‌های مختلف گفت و گو کرده است.

به گزارش ایرنا، اینگرید بروتسوآ سه شنبه شب در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: جامعه بین المللی مذاکرات برجام در وین را از نزدیک دنبال می‌کند.

وی افزود: بسیار خوشحالم که با عراقچی درباره آخرین وضعیت مذاکرات و نیز در خصوص همکاری‌هایمان در حوزه‌های انرژی، گردشگری، فرهنگ و آموزش گفت و گو کردیم.

عراقچی و بروتسوآ روز سه شنبه درباره آخرین تحولات منطقه‌ای و جهانی و توسعه روابط دو کشور گفت و گو و تبادل نظر کردند.

عراقچی در این گفت و گوی برخط با همتای اسلواک خود، علاوه بر تشریح مواضع کشورمان درباره برجام و تاکید بر آمادگی ایران برای احیای این توافق بعد از بازگشت طرف مقابل به اجرای کامل تعهدات خود و راستی آزمایی آن، در مورد راهکارهای توسعه روابط دو کشور در حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و دانشگاهی نیز تبادل نظر کرد.

دو طرف ضمن ابراز خرسندی از توسعه روابط دو کشور در سال‌های گذشته، حمایت خود را از توسعه همه‌جانبه روابط ابراز و بر ضرورت تحقق ظرفیت‌های استفاده نشده برای توسعه روابط از جمله از طریق برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی و شرکت در رویدادهای دوجانبه و بین المللی در حوزه‌های مختلف تاکید کردند.

در این گفت و گوی برخط، معاون سیاسی وزیر خارجه همچنین از تصمیم اخیر اتحادیه اروپا در اضافه کردن نام تعدادی از شخصیت‌های ایرانی به فهرست تحریم‌های اتحادیه گلایه و بیان کرد: در واکنش به این اقدام، ایران گفت و گوهای جامع خود با اتحادیه و همکاری در حوزه‌های تروریسم، موادمخدر و پناهندگان را به حالت تعلیق در می‌آورد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha