۲۵ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۸:۰۰
کد خبرنگار: 1254
کد خبر: 84294742
۰ نفر

برچسب‌ها

اصناف متخلف شمیرانات بیش از ۵۵ میلیارد ریال جریمه شدند

تهران- ایرنا- رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شمیرانات اعلام کرد: از ۱۵ بهمن پارسال تا ۱۵ فرودین جاری، طی ۵۷۲ برگ گزارش بازرسی، اصناف متخلف این شهرستان ۵۵ میلیارد و ۶۷۷ میلیون و ۵۶۰ هزار ریال جریمه شدند.

سید علی میرموسوی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: تخلفات مذکور شامل گران‌فروشی، کم‌فروشی و درج نکردن قیمت بود و پرونده متخلفان به تعزیرات حکومتی ارجاع شد.

وی بیان داشت: این طرح توسط بازرسان اداره صمت، اتاق اصناف، فرمانداری، تعزیرات حکومتی، بهداشت و درمان، جهاد کشاورزی، دامپزشکی، نیروی انتظامی و اتحادیه‌های صنفی ذیربط در ۲ شیفت صبح و بعدازظهر اجرا شد و در نهایت از چهار هزار و ۳۰۱ واحد صنفی، بازرسی به عمل آمد.

این مقام مسئول از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده تخلف صنوف، شکایت‌ها و گزارش‌های خود را از طریق سامانه ۱۲۴ ثبت کنند تا مورد پیگیری و رسیدگی قرار گیرد.

میرموسوی اظهار داشت: طرح نظارتی ویژه ماه مبارک رمضان با توجه به افزایش تقاضا برای برخی از کالاهای اساسی و ضروری، سهمیه‌های تخصیصی شهرستان شامل برنج، شکر، گوشت، مرغ و شیرینی‌های پرمصرف و به منظور تنظیم بازار و تامین و توزیع به هنگام کالاهای پر تقاضا ماه مبارک رمضان با هدف تسهیل و تسریع در دسترسی مردم به کالاهای مورد نیاز با قیمت مصوب و مناسب، اجرا می‌شود.

وی با اشاره به طرح تنظیم بازار شب عید گفت: در راستای سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی توزیع اقلام مشمول تنظیم بازار، ۱۱۹ هزار و ۲۰۰ کیلوگرم میوه (سیب و پرتقال) و اقلام تخصیصی از جمله شکر خانوار به میزان ۱۳۵ تن، مرغ ۱۶۵ تن، برنج هندی و تایلندی ۱۴۵ تن و روغن نباتی صنف نیز ۲۴ تن با نرخ مصوب در سطح شهرستان توسط مباشران جذب و توزیع شد.

شمیرانات دارای ۱۳ اتحادیه و بیش از ۱۲ هزار واحد صنفی فعال است.

در حال حاضر با توجه به وضعیت قرمز کرونایی، تنها گروه شغلی یک با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مجاز به فعالیت هستند.

این شهرستان متشکل از چهار شهر شمیران (منطقه یک و شمال و شرق منطقه ۲ تهران)، لواسان، اوشان فشم میگون، شمشک دربندسر و ۳۶ روستا، با جمعیتی افزون بر ۶۰۰ هزار نفر در شمال و شمال شرقی پایتخت واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =