جانشین فرمانده نیروی انتظامی: برخورد با قاچاق کالا شدت می یابد

تهران- ایرنا- جانشین فرمانده نیروی انتظامی با تاکید برتشدید اقدامات مقابله ای با قاچاق گفت: با روحیه و منش ولایی و انقلابی می توانیم به وظایفمان در این حوزه عمل کنیم؛ یکی از مانع زدایی ها در مسیر رونق تولید" مبازره بی امان با قاچاق " است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار قاسم رضایی در گفت و گو با علی مویدی رئیس ستادمبارزه با قاچاق کالا و ارز نهاد ریاست جمهوری افزود: در راستای تحقق شعار امسال باید به تکلیف و وظیفه مان عمل کنیم.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به گستردگی و تنوع ماموریت های پلیس از تشکیل "کارگروه ویژه تخصصی  به منظور احصاء وظایف ناجا در عملیاتی شدن شعار سال " خبر داد و بیان کرد: معتقدیم که خدمت در نیروی انتظامی؛ خدمت به نظام و مردم است، افتخار می کنیم که در این نظام مقدس توفیق خدمتگزاری نصیبمان شده است، بنابراین همه همت و توانمان را برای تلاش روزافزون به کار می بریم.

عمل به تکلیف

وی با بیان اینکه امنیت مطلوب کشور را مرهون خون شهدا، تدابیر داهیانه مقام معظم رهبری "مدظله العالی" و پشتیبانی ملت از نظام و رهبری هستیم، اضافه کرد: شهدا ناظر اعمال و رفتار ما هستند، باید به تأسی از روش و منش شهیدان گلگون کفن به تکلیفمان در قبال نظام و کشور عمل کنیم.

 تحقق شعار سال

سردار رضایی با اشاره به عزم جدی نیروی انتظامی برای تحقق شعار سال یادآور شد: تشدید مقابله با قاچاق کالا و ارز، ممانعت از خروج کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم از مرزها، امن سازی بسترهای لازم برای احیاء سرمایه گذاری در کشور و ... بخشی از راهبردهای ناجا برای تحقق شعار سال است.

حضور در ۲۶  گمرک

این مقام عالی انتظامی در ادامه با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری "مدظله العالی" مبنی بر اینکه " مبارزه با مفاسد اقتصادی کمتر از میدان جهاد با دشمن مهاجم مسلح نیست"، به حضور پلیس در ۲۶ گمرک کشور اشاره و بیان کرد: در پی اجرای فرمان مقام معظم رهبری "مدظله العالی" مبنی بر حضور پلیس در گمرکات، امروز شاهد فعالیت های نیروهای متخصص پلیس امنیت اقتصادی در گمرک ها کشور هستیم و خوشبختانه از زمان فعالیت پلیس در گمرک، شاهد دستاوردهای مطلوبی می باشیم.

مقابله با قاچاق

جانشین فرمانده ناجا با اشاره به اذعان رئیس ستاد مقابله با قاچاق کالا و ارز نهاد ریاست جمهوری یادآور شد: امروز نیروی انتظامی بازیگر اصلی صحنه مبارزه با قاچاق کالا است و به منظور تحقق نقش و وظایف خود  در قبال شعار سال، فرآیند مقابله با قاچاق کالا و ارز را با تکیه بر تحول "هوشمند" و "سیستمی " تشدید و به عنوان یک راهبرد جدی دنبال می کند.

 اشراف اطلاعاتی

سردار رضایی بر لزوم تقویت و توسعه تسلط و اشراف اطلاعاتی در راستای تشدید مقابله با قاچاق کالا و ارز تاکید و خاطر نشان کرد: ضمن تقویت تعاملات بخشی و میان بخشی در این راستا شایسته است که با تکیه بر اشراف اطلاعاتی، تلاش کنیم که از فرآیند تولید در کشور پشتیبانی کنیم.

 تقویت تعاملات

جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه تقویت تعاملات موجب حصول نتیجه مطلوب تر می شود، یادآور شد: بانک های اطلاعاتی در این حوزه بایستی تکمیل و تجمیع و از طرفی سامانه های گمرکی بایستی با نگاه قانونی به منظور تسهیل و تسریع در ماموریت های ناجا، در اختیار پلیس گمرک قرار بگیرد.

منش انقلابی

وی با تاکید بر اینکه معتقدم نیروی انتظامی در قبال تحقق شعار سال، تکلیف سنگین و خطیری بر عهده دارد، عنوان کرد: با روحیه و منش ولایی وانقلابی می توانیم به وظایفمان در این حوزه عمل کنیم؛ یکی از مانع زدایی ها در مسیر رونق تولید" مبازره بی امان با قاچاق " است؛ در واقع تمرکز بر تشدید مقابله با قاچاق در معنا و مفهوم پشتیبانی از تولید تجلی می یابد.

 ممانعت از قاچاق

سردار رضایی با بیان اینکه ماموریت های پلیس تعطیل بردار نیست، تصریح کرد: زیرساخت های لازم به منظور تقویت پلیس گمرک بایستی ایجاد شود، از طرفی از موازی کاری و تحمیل هزینه به کشور و نظام جلوگیری و تمرکزمان را بر تسهیل در روان سازی تجارت قانونی و مقابله با قاچاق به کار بگیریم.

جانشین فرمانده ناجا یادآور شد: به اذعان مسئولان متولی، امنیت اقتصادی و تجاری کشور با حضور پلیس در گمرک ارتقاء یافته است و شایسته است امروز دغدغه مجموعه نظام به تاسی از شعار رهبری " پشتیبانی از تولید و مانع زدایی " باشد.

  تقویت پلیس گمرک

این مقام عالی انتظامی ادامه داد: ابزار، تجهیزات، امکانات و ظرفیت های قانونی در راستای اجرای کامل ماموریت های پلیس گمرک بایستی در اختیار این نیرو قرار بگیرد و همه باید از پلیس گمرک به منظور تشدید مقابله با قاچاق کالا و ارز حمایت و پشتیبانی کنیم.

دستاوردهای مطلوب

سردار رضایی در بخش دیگری از سخنان خود با گریزی بر اقدامات شاخص پلیس گمرک در سال ۹۹ تشریح کرد: شناسایی و تشکیل پرونده ۱۰ هزار و ۳۰۰ کانتینر انواع کالاهای متروکه در بندر شهید "رجایی"،  شناسایی انبار مشکوک به احتکار و کشف ۱۶۰ تن روغن خوراکی به ارزش ۱۵ میلیارد ریال، شناسایی و توقیف ۲۸۲ دستگاه خودرو با محموله های قاچاق سوخت به مقدار بیش از یک میلیون لیتر با ارزش ۷۸۹ میلیارد ریال بخشی از این دستاوردها است.

وی با گریزی به اقدامات مشابه دیگر پلیس گمرک به ارزش هزار میلیارد ریال در کشفیات قاچاق تاکید کرد : قطعا یکی از رویکردهای جدی و اولویت دار پلیس در سال جاری تشدید اقدامات مقابله ای با قاچاق کالا به منظور رونق تولید است.

پشتیبانی به موقع

جانشین فرمانده ناجا در بخش پایانی سخنان خود بر تقویت همکاری و هم افزایی نیروی انتظامی و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز نهاد ریاست جمهوری تاکید و مطرح کرد: یکی از رویکردهای اولویت دار این ستاد باید پشتیبانی از ماموریت های پلیس در فرآیند مبارزه بی امان با قاچاق کالا باشد.

گفتنی است، در این جلسه سردار "قاسم رضایی"؛ جانشین فرمانده ناجا به منظور عملیاتی شدن شعار سال به ارائه راهکارهای "کاربردی" و " راهبردی" پرداخت.

شایان ذکر است سردار "علی مویدی"؛ رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز  نهاد ریاست جمهوری نیز با تبریک ایام و اعیاد و حلول ماه رمضان از ایفای نقش فعالانه ناجا در فرآیند مقابله با قاچاق کالا تقدیر کرد و اظهار داشت: امنیت اقتصادی و تجاری کشور با حضور پلیس در گمرک ارتقاء یافته است.

وی افزود: معتقدیم که بانک ها و سامانه های اطلاعاتی گمرک به منظور ارتقاء دستاوردهای نیروی انتظامی در فرآیند مقابله با قاچاق کالا و ارز بایستی در اختیار پلیس قرار بگیرد.

قدردانی  از ناجا

سردار مویدی نیروی انتظامی را میدان دار اصلی مبارزه با قاچاق کالا و ارز معرفی و از تلاش های صورت گرفته توسط کارکنان زحمتکش این نیرو قدردانی کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha