۲۴ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۲۱:۱۴
کد خبرنگار: 3146
کد خبر: 84294680
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

پویش " نفس" در استان مرکزی راه اندازی شد

اراک- ایرنا- مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: با توجه به نیاز فوری و مبرم این دانشگاه به اکسیژن، برای درمان بیماران مبتلا به کرونا پویش" نفس" در استان مرکزی راه اندازی شد.

 یاسر قربانی" عصر سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود:  در موج چهارم کرونا و با توجه به حجم بالای مراجعان و بستری ها، برای تامین اکسیژن مراکز درمانی با مشکل جدی مواجه شده‌ایم.
 وی تاکید کرد: با توجه به سرعت بسیار بالای انتقال و افزایش مبتلایان، آمار بستری و مرگ و میر نیز به شدت افزایش یافته و مراکز درمانی استان در وضعیت بحرانی به خصوص در زمینه تامین اکسیژن که اصلی ترین درمان بیماری کرونا است قرار دارند.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اراک اظهار داشت: این دانشگاه علی رغم مشکل در تامین اکسیژن، در تعداد کپسول‌های اکسیژن نیز دچار مشکل شده و با توجه به تکمیل ظرفیت بیمارستان ها و پیش بینی پر شدن نفاهتگاهی که در حال احداث است، به شدت به آن نیاز داریم.
قربانی گفت: دانشگاه علوم پزشکی اراک با را ه اندازی پویش "نفس"در صدد رفع کمبود کپسول اکسیژن برای درمان بیماران کرونایی است که از مردم، صنایع و نیروهای مسلح و هر شخص حقیقی و حقوقی که می‌تواند در این زمینه دانشگاه علوم پزشکی اراک و مبتلایان را کمک کنند، انتظار داریم وارد میدان عمل شده و یاریگر دانشگاه باشند.

وی با بیان اینکه روزهای تلخی را در استان مرکزی شاهد هستیم گفت: بیماران برای یک لحظه بیشتر زندگی کردن و نفس کشیدن تلاش می کنند و بیماران در بیمارستان‌ها بر روی تخت‌های بیمارستانی در حال جدال با زندگی هستند.
 مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اراک بیان داشت: کادر درمان با ایثار و از خودگذشتگی در حال نجات جان بیماران کرونایی هستند چرا که وضعیت استان به شدت بحرانی است و در این زمان حساس نیازمند یاری سبز همه مردم هستیم.
قربانی تصریح کرد:  از مردم درخواست داریم کسانی که کپسول اکسیژن در منزل دارند و یا شرکت‌ها و صنایع و خیرانی که در این زمینه می توانند دانشگاه را یاری نمایند، در این برهه زمانی حساس در کنار حوزه بهداشت و درمان و مردم باشند که روزهای سختی را در پیش رو داریم.
وی بیان کرد: همشهریان، خیران و صنایعی که می توانند در تامین کپسول های اکسیژن یاری گر حوزه سلامت استان باشند  جهت هماهنگی در این مهم با شماره تلفن ۰۹۱۸۶۹۲۹۱۷۳ تماس حاصل کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha