۴۵۱ نفر برای شرکت در انتخابات شوراهای روستا در ورامین ثبت نام کردند

تهران- ایرنا- فرماندار شهرستان ورامین گفت: ۴۵۱ نفر برای تصاحب ۱۸۷ کرسی شورای روستا در دو بخش جوادآباد و مرکزی ورامین ثبت نام خود را قطعی کردند.

حسین کاغذلو روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در مدت زمان قانونی ثبت نام از داوطلبان شرکت در ششمین دوره انتخابات شوراهای روستایی، ۴۵۱ نفر به صورت حضوری و غیرحضوری، ثبت نام خود را نهایی کردند که از این تعداد، ۲۷۵ نفر مربوط به بخش جوادآباد و ۱۷۶ نفر مربوط به بخش مرکزی می‌باشند.

وی افزود: در بخش جوادآباد و برای تصاحب۱۲۴ کرسی شورا، ۲۷۵ نفر ثبت نام خود را قطعی کردند که از این تعداد ۲۶۹ نفر به صورت حضوری و ۶ نفر به صورت غیرحضوری مراحل ثبت نام را انجام دادند که این تعداد در مقایسه با دوره پنجم که در آن ۲۲۹ نفر ثبت نام کرده بودند، از رشد ۲۰ درصدی برخوردار شده است.

وی افزود: ۲۵۶ نفر از داوطلبان به میزان ۸۹ درصد مرد و ۲۹ نفر به میزان ۱۱ درصد را بانوان تشکیل می‌دهند.

کاغذلو میزان استقبال داوطلبان شوراهای روستایی در بخش جوادآباد به  ازاء هر صندلی را ۲.۲ نفر اعلام کرد و افزود: انتخابات شورای اسلامی در ۴۰ روستای این بخش برگزار می‌شود.

وی گفت: ۶۵ نفر از داوطلبان انتخابات شورای روستایی بخش جوادآباد دارای مدرک تحصیلی دیپلم، ۱۲ نفر فوق دیپلم، ۴۲ نفر لیسانس، ۶ نفر فوق لیسانس، یک نفر دکترا، یک نفر تحصیلات حوزوی، ۵۱ نفر تحصیلات ابتدایی، ۴۰ نفر تحصیلات راهنمایی و ۵۷ نفر از تحصیلات متوسطه برخوردار می‌باشند.

کاغذلو افزود: ۱۲۶ نفر از این افراد دارای سابقه قبلی عضویت در شورا بوده و ۱۴۹ نفر برای نخستین بار پای در عرصه انتخابات شورای اسلامی روستا گذاشته‌اند.

فرماندار ورامین اظهار داشت: در بخش مرکزی ۱۷۶ نفر برای تصدی ۶۳ کرسی شورا ثبت نام خود را نهایی کرده‌اند که از این تعداد ۱۶۶ نفر به صورت حضوری و ۱۰ نفر به صورت غیرحضوری نسبت به ثبت نام اقدام کردند.

وی ادامه داد: از مجموع ۱۷۶ نفر داوطلب، ۱۵۱ نفر مرد و ۲۵ نفر را بانوان تشکیل می‌دهند.

وی گفت: تعداد شرکت کنندگان این دوره نسبت به پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی روستا در بخش مرکزی که ۱۱۹ نفر ثبت نام کرده بودند، ۴۷ درصد افزایش یافته است.

کاغذلو افزود: میزان استقبال روستائیان بخش مرکزی از انتخابات نسبت به ازاء هر کرسی شورا، ۲.۸ نفر است.

وی اظهار داشت: ۶۶ نفر از این افراد دارای مدرک دیپلم، ۲۱ نفر فوق دیپلم، ۳۸ نفر لیسانس، ۱۱ نفر فوق لیسانس، ۲۴ نفر ابتدایی، ۱۰ نفر راهنمایی و ۶ نفر دارای تحصیلات متوسطه می‌باشند.

فرماندار ورامین گفت: ۶۳ نفر از داوطلبان شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی روستایی بخش مرکزی از سابقه عضویت در شورا برخوردار بوده و ۱۱۳ نفر برای نخستین بار در انتخابات شورا شرکت می‌کنند.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شورای اسلامی ۲۸ خرداد امسال برگزار می‌شود.

ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha