تاثیرات سند بودجه بر اقتصاد کشور در سازمان برنامه و بودجه بررسی شد

تهران - ایرنا - سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: اعضای کمیسیون با حضور در سازمان برنامه‌وبودجه، سند آمایش سرزمینی، زمان ابلاغ آیین‌نامه‌های احکام بودجه و تاثیر اجرای بودجه بر اقتصاد کلان کشور را بررسی کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از خانه ملت، محمدمهدی مفتح روز سه شنبه با اشاره به برگزاری کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در محل سازمان برنامه و بودجه و با حضور محمد باقر نوبخت رییس این سازمان تصریح کرد: نوبخت و معاونان و مسئولان این سازمان ابتدا توضیحات کلی درباره مطالعات گسترده انجام شده پیرامون آمایش سرزمینی ارائه و سرفصل‌های آن را معرفی کردند.

وی ادامه داد: مقرر شد، مسئولان سازمان برنامه و بودجه در نشست‌های آینده کمیسیون جزئیات این مطالعات را برای نمایندگان تشریح کرده و به سوالات آنها در این مورد پاسخ دهند زیرا سند آمایش سرزمینی بسیار مهم بوده و در حقیقت نقشه راهی برای توسعه آینده کشور، پروژه‌های توسعه‌ای، تخصیصات بودجه‌ای و ... است.  

این نماینده مجلس تاکید کرد: مباحث مربوط به بودجه سال ۱۴۰۰ در ادامه جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مسئولان سازمان برنامه و بودجه توضیحات کلی را درباره اینکه هر کدام از تبصره‌ها چه احکام و چه نقاط ضعف و قوتی دارند را بیان و اعضای کمیسیون سوالات خود را مطرح کردند.

مفتح، زمان ابلاغ آیین‌نامه‌های اجرایی احکام بودجه توسط دولت را یکی از سئوالات نمایندگان عنوان کرد و به نقل از کارشناسان سازمان برنامه و بودجه گفت:  بسیاری از آیین‌نامه‌ها تنظیم شده و قرار است بخش قابل توجهی از این آین‌نامه‌ها در جلسه فردای هیات دولت تصویب و تا هفته آینده هم عمده آیین نامه‌های مورد نیاز برای اجرای بودجه تصویب خواهد شد.

وی اظهار کرد: همچنین نمایندگان مجلس درباره اینکه بودجه سال ۱۴۰۰ در اجرا با چه مشکلاتی مواجه شده و یا خواهد شد، جداول بودجه قابلیت عملیاتی شدن پیداکرده است و یا تاثیر اجرای بودجه بر شاخص‌های کلان اقتصادی کشور و رشد نقدینگی، تورم و ... سوالاتی را مطرح کردند.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: احکام بسیار زیادی در بودجه وجود دارد و سوال کلی اعضای کمیسیون این بود که در مجموع بعد از اجرای بودجه ۱۴۰۰ چه اتفاقی در اقتصاد کشور خواهد افتاد، که سازمان برنامه و بودجه توضیحاتی را در این خصوص بیان کردند و در مجموع، جلسه امروز بسیار مفید بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha