ارشاد بوشهر با ۵۰ برنامه قرآنی به استقبال ماه رمضان می‌رود

بوشهر-ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهرگفت: این اداره کل fh ۵۰ برنامه با محوریت قرآن و عترت ویژه ماه مبارک رمضان تدوین و برنامه‌ریزی کرده است.

به گزارش ایرنا، فاطمه کرمپور روز سه شنبه در این ارتباط افزود: باتوجه به شیوع گسترده ویروس کرونا در آغاز ماه مبارک رمضان، شایسته است برگزاری برنامه‌ها با برنامه‌ریزی صحیح صورت گیرد و دارای شاخص‌هایی باشد که نشانگر رفتار فرد مسلمان است.

وی اظهار کرد: بوشهر به عنوان پایتخت قرآنی ایران قصد دارد تا قرآن و عترت را به عنوان دو محور و پیش ران صلح و پایدار و محور گفتگوی مسلمانان معرفی کند به نحوی که قرآن به روند زندگی مردم وارد شود.

کرمپور با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ قرآنی در میان نوجوانان و جوانان، گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان  به عنوان متولی توسعه و ترویج فرهنگ قرآن و عترت در جامعه با رویکرد تعمیم و تعمیق شناخت و ایمان به قرآن و عترت، ارتباط و انس با آن و تحقق مضمون آیات قرآنی در رفتار فردی و اجتماعی گروه‌های سنی مختلف برنامه‌های متعددی را تدوین کرده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر افزود: برنامه‌های آموزشی خواندن و درک مفاهیم قرآنی، برنامه‌های تربیت نیروی متخصص در فعالیت‌های قرآنی، انجام پژوهش‌هایی با هدف شناخت معارف قرآن و وظایف فرد و جامعه نسبت آن بخشی از این برنامه‌هاست.

وی افزود: در این برنامه‌ها به منظور گسترش توجه و اشتیاق آحاد مردم به قرآن کریم و توسعه فرهنگ قرآنی در جامعه از ابزارهای مختلف هنر و ارتباطات بهره‌ گرفته می‌شود.

کرمپور ادامه داد: اجرای طرح مسابقه نور باران و مسابقات تلوزیونی و رادیویی قرآن و عترت، برنامه‌های بصیرتی، تولید اپلیکیشن قرآن و عترت، مسابقه پیامکی با موضوع نماز، طرح ختم قرآنی خانه به خانه، انتشار و معرفی مربیان تجوید و ترتیل به گروه‌های مجازی و رفع اشکال گروه‌ها، محفل انس با قرآن با حضور ۱۵ قاری نوجوان، محفل انس با قرآن با دعوت از قاریان ممتاز و برجسته استانی و کشوری، تفسیر ۲ دقیقه ای و پویش عمومی قرآن در خانه در فضای مجازی و برگزاری محافل انس با قرآن کریم در برنامه مجازی شاد ویژه دانش آموزان و خانواده‌ها، عترت از عنوان برنامه‌های تدوین شده است که اجرای آن از فردا آغاز می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha