۳۵ بقعه متبرکه البرز مجری طرح مجازی ضیافت الهی هستند

کرج - ایرنا - مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز گفت: ۳۵ بقعه متبرکه استان البرز در ماه مبارک رمضان مجری طرح «ضیافت الهی» در فضای مجازی هستند.

حجت الاسلام والمسلمین علی دشتکی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه محوریت برنامه های ماه مبارک با موضوع قرآن می باشد، افزود: از مهمترین برنامه های طرح ضیافت الهی در بقاع متبرکه شاخص برگزاری مراسم جزء خوانی قرآن کریم می باشد.

وی با اشاره به اینکه این طرح در هشت بقعه به صورت ویژه برگزار می شود، اظهار داشت: جزءخوانی قرآن کریم در بقاع متبرکه بدون حضور زایران و مردم و فقط با حضور تعداد اندکی از خدام بقاع متبرکه برگزار می شود و برنامه های تدارک دیده شده در طرح ضیافت الهی از طریق کانال های مجازی بقاع متبرکه پخش می شود.

دشتکی برگزاری مراسم سخنرانی در بقاع متبرکه توسط ۲۰ مبلغ اعزامی از قم و مبلغین بومی در موضوعات ترویجی را از دیگر برنامه های طرح ضیافت الهی دانست و گفت: هم اکنون این سخنرانی ها در حال ضبط می باشد.

وی افزود: همچنین مراسم جزءخوانی قرآن کریم به صورت روزانه در ۲ نوبت از سیمای البرز در ساعات پس از سحر و ساعت ۱۶ هر روز پخش می شود.

اجرای رزمایش ضیافت الهی با توزیع ۵ هزار بسته معیشتی

مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان البرز یکی از مهمترین برنامه ها در ماه مبارک رمضان را اجرای رزمایش ضیافت الهی برشمرد و گفت: قرار است در سراسر کشور ۱۱۰ هزار بسته معیشتی با حداقل ارزش ۵۰۰ هزار تومان تا حداکثر یک میلیون تومان برای هر بسته توسط مراکز افق بقاع متبرکه توزیع شود.

وی با بیان اینکه ۵ هزار بسته معیشتی در البرزتوزیع خواهد شد، افزود: این بسته های معیشتی به صورتی توزیع می شود که خانواده های دریافت کننده این بسته ها تا پایان ماه مبارک رمضان یک وعده سحر یا افطاری خود را از آن تهیه کنند.

وی یادآور شد که در ماه مبارک رمضان و در اجرای رزمایش ضیافت الهی ۱۵ هزار پرس غذای گرم به صورت کاملا بهداشتی و بسته بندی شده در مناطق محروم و در بین نیازمندان توزیع می شود.

دشتکی تصریح کرد: معرفی چهره های فعال فرهنگی و قرآنی، راه اندازی کاروان شادی در نیمه ماه مبارک رمضان به مناسبت ولادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) و برگزاری ویژه برنامه «خدیجه مادر امت» در روز دهم ماه مبارک رمضان همزمان همزمان با وفات این بانو از دیگر برنامه های پیش بینی شده در ماه مبارک رمضان می باشد.

وی در خصوص برگزاری مراسم شب های قدر در ماه مبارک رمضان گفت: در خصوص برنامه های این شب ها تابع دستورالعمل ستاد ملی کرونا هستیم ولی درب هیچکدام از امامزادگان بسته نیست و اکنون زایران با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در این اماکن حضور می یابند.

برگزاری مراسم ترحیم در بقاع متبرکه ممنوع است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز یادآور شد که دفن اموات در بقاع متبرکه ای که آرامستان دارند بدون حضور اقوام و آشنایان برگزار می شود ضمن اینکه هیچگونه مراسم ترحیم و ختمی در این اماکن برگزار نمی شود.

استان البرز دارای ۱۰۰ امامزاده آرمیده در ۸۵ بقعه متبرکه است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha