استقرار سامانه دادرس برای مددجویان بهزیستی

تهران - ایرنا - مدیرکل امور حقوقی سازمان بهزیستی کشور از استقرار سامانه دادرس برای مددجویان بهزیستی در سال گذشته خبر داد و گفت: این سامانه تمامی اطلاعات املاک و مستقلات، دعاوی و قراردادهای سازمان بهزیستی کشور را با تمام جزئیات شامل می‌شود.

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار ایرنا، صلاح‌الدین فاطمی‌نژاد در این باره افزود: یکی از مهمترین ویژگی سامانه دادرس، اتصال به سامانه شفافیت است و عموم مردم می‌توانند اطلاعات آن را مشاهده کنند که این مهم برای اولین‌بار محقق شده است.

وی معاضدت حقوقی رایگان به مددجویان تحت‌پوشش را از دیگر اقدامات بهزیستی در سال ۹۹ عنوان کرد و افزود: این اقدام با همکاری دو مجموعه حقوقی کانون وکلا دادگستری و مرکز مشاوران قوه قضائیه صورت پذیرفت.

فاطمی‌نژاد خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از ۲ هزار معاضدت حقوقی رایگان صورت پذیرفته است که ارزش ریالی آن بالغ بر ۳۰ تا ۴۰ میلیارد تومان جلب مشارکت وکلا بوده است.

مدیرکل امور حقوقی سازمان بهزیستی کشور رایگان کردن تعرفه‌های خدمات قضایی را از دیگر اقدامات سال گذشته برشمرد و گفت: در راستای تفاهم با دفاتر الکترونیک خدمات قضایی بالغ بر یک میلیارد تومان سرانه به سازمان بهزیستی کشور و کمیته امداد اختصاص یافت تا به مددجویانی که توان مالی پرداخت تعرفه نداشتند، کمک شود.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha