قرارگاه جهادگران مدرسه ساز در البرز تشکیل شد

کرج- ایرنا- مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس البرز اعلام کرد: قرارگاه جهادگران مدرسه ساز با رویکرد توسعه زیر ساخت های آموزشی در این استان تشکیل شد.

محمد دلاوریان روز چهارشنبه به ایرنا  گفت که  در راستای منویات مقام معظم رهبری مدظله العالی به منظوردستیابی به اهداف شعار سال « تولید پشتیبانی ها و مانع زدایی ها» در بخش  مدرسه سازی، فرآیند تشکیل قرارگاه جهادگران مدرسه ساز در استان البرز در دستور کار قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد این قرارگاه موجب سرعت بخشی و ساماندهی فضاهای آموزشی مناطق محروم با همکاری اداره کل نوسازی مدارس استانها و سازمان بسیج سازندگی استان و خیرین مدرسه سازمی شود.

وی انجام فعالیت‌های خدمت‌رسانی در حوزه احداث، تعمیر و بازسازی مدارس در مناطق کم برخوردار، جذب و سازماندهی مشارکت‌های اجتماعی و مدیریت کمک‌های مردمی در برنامه‌های عمرانی و پروژه‌های آموزشی، برگزاری همایش‌ها و پویش های ملی در حوزه مدرسه‌سازی را ازجمله محورهای کاری این قرارگاه ذکر کرد.

دلاوریان ادامه داد: این قرارگاه جهادی همچنین درایجاد بستر مناسب جهت ارتقای همکاری‌ها در رفع مشکلات کمبود فضاها ی آموزشی و تجهیزات کلاسی و تقویت زیرساخت‌های مناسب آموزشی، تربیتی و ورزشی موثر است.

وی تصریح کرد: مطابق اساسنامه اعضای اصلی هیئت امنای قرارگاه جهادگران مدرسه‌ساز را دراستان را مدیرنوسازی، بسیج سازندگی، خیرین مدرسه‌ساز، مسئول مرکزمطالعات و هدایت حرکت‌های جهادی به همراه  پنج نفر از نمایندگان گروه‌های جهادی را تشکیل می دهند.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس البرز پیشینه فعالیت‌های جهادی در حوزه مدرسه‌سازی به ویژه در مناطق محروم کشور و همکارهای نیروهای داوطلب جهادگر درهنگام بروز بلایا و سوانح طبیعی را درچند سال اخیردرخشان دانست و یادآورشد: این گروه توانست بخشی از مشکلات کمبود فضاها و امکانات آموزشی را برطرف کند.

وی ادامه داد: همجواری با پایتخت، مهاجرپذیری استان و ورود سالانه ۱۲ هزار دانش آموز به البرز باعث کمبود سرانه فضای آموزشی و تراکم ۴۵ نفره کلاس ها در این استان شده است.

وی عنوان کرد: رشد مهاجرت ها ، کمبود شدید فضای آموزشی و فرسودگی ۳۵ درصد از مدارس البرز سبب شده تا این استان همواره با تراکم دانش آموزی در کلاس ها مواجه شود.

دلاوریان افزود: با وجود افزایش هفت برابری اعتبارات از سال ۹۷ تا کنون، همچنان به واسطه مهاجرت با فقر آموزشی در استان البرز مواجه هستیم.

وی تاکید کرد: سرانه آموزشی البرز ۳.۸ مترمربع به ازای هردانش آموزاست در حالی که این سرانه در کشور ۵.۲۱ مترمربع به ازای هر دانش آموز است.

استان البرز ۴۷۳ هزار دانش اموز دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha