۲۵ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۷:۳۰
کد خبرنگار: 1828
کد خبر: 84294497
۰ نفر

برچسب‌ها

۴۱ ذخیره گاه جنگلی در جنوب کرمان شناسایی شد

جیرفت - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان از شناسایی و ثبت ۴۱ ذخیره گاه جنگلی به مساحت سه هزار و ۴۰۰هکتار در هفت شهرستان جنوبی این استان خبر داد.

حمزه احمدی شامگاه سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا این اقدام را در راستای حفاظت از ذخایر ارزشمند جنگلی دانست و  اظهار داشت: مساحت قبلی ذخیره گاههای جنگلی منطقه جنوب کرمان  یکهزار و ۴۸۳ هکتار بود که محدوده ذخیره‌گاههای جدید شناسایی شده  نیز پس از بررسی و تایید در کمیته فنی در روزنامه های محلی آگهی و ابلاغ عمومی خواهد شد.

مدیرکل منابع طبیعی جنوب کرمان درختان جنگلی بادام کوهی، ارس، داز و کهور ایرانی را از جمله گونه های موجود ذخیره گاه جنگلی این منطقه اعلام کرد.

وی هدف از ثبت ذخیرگاه های جنگلی را در راستای جهش عملکردی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور و طرح ۹ در ۹۹ و نیز براساس ماده یک قانون حفظ و حمایت از منابع طبیعی و ذخائر جنگلی کشور و ماده ۵۰ قانون حفاظت و بهره برداری از عرصه های جنگلی و مرتعی برشمرد.

احمدی اجرای عملیات اصلاحی و بهداشتی، قرق، نهالکاری و بذرکاری، ایجاد آتش بر و جلوگیری از حریق را از جمله اقدامات پیش بینی شده برای حفاظت ذخیره گاههای ارزشمند جنگلی عنوان کرد.

وی گونه های جنگلی را از ظرفیت های ارزشمند حیات بشری و نمادی کهن از سرمایه های طبیعی دانست و خواستار حفاظت و توسعه این ذخیره گاهها شد. 

اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان، یک سوم پهناورترین استان کشور را با هفت شهرستان و جمعیت یک میلیون نفر تحت پوشش دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha