۲۴ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۴۵
کد خبرنگار: 2126
کد خبر: 84294478
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۵۲ هزار واحد مسکن روستایی در خراسان رضوی ساخته شده است

مشهد- ایرنا- مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی گفت: بنیاد در این استان تاکنون از محل اجرای طرح ویژه بهسازی و نوسازی خانه های روستایی، ۱۵۲ هزار واحد در روستاهای خراسان رضوی ساخته است.

سیدرضا موسوی نیا روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با گرامیداشت هفته ۱۰۰ امام راحل و سالروز تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و تشریح وظایف این نهاد افزود: اجرای طرح ملی ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی از سال ۱۳۸۴ آغاز شده و برای ساخت واحدهای مزبور ۱۸۷ هزار و ۴۳۱ فقره تسهیلات بانکی به متقاضیان پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: در راستای تحقق یکی دیگر از وظایف بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ۲۰۴ میلیارد و ۵۶۲ میلیون ریال نیز طی سالهای ۹۴ تا ۹۹ به منظور کمک به تامین مسکن متقاضیان کم درآمد روستایی و مشمولان تفاهم نامه منعقده با سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) پرداخت شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی گفت: ۸۲۵ میلیارد و ۳۷۳ میلیون ریال کمک بلاعوض نیز به منظور تامین مسکن متقاضیان محروم روستایی خراسان رضوی طی سالهای ۹۴ تا ۹۹ از سوی بنیاد مسکن پرداخت شده است.

موسوی نیا به اقدامات انجام گرفته از سوی این نهاد در خارج از استان اشاره و بیان کرد: از ابتدا تاکنون بازسازی ۵۷ هزار و ۱۸۴ واحد خسارت دیده از سیل و زلزله و جنگ در سوسنگرد، گیلان، سیستان و بلوچستان، کرمان، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، بم و بروجرد و تامین اسکلت پیچ و مهره ای برای سه هزار واحد زلزله زده در آذربایجان شرقی و ۲ هزار واحد زلزله زده در کرمانشاه از جمله اقدامات بنیاد مسکن این استان در سایر نقاط کشور بوده است.

وی ادامه داد: بنیاد مسکن خراسان رضوی تاکنون ۱۱ هزار و ۴۶۹ واحد مسکن روستایی آسیب دیده از زلزله در تربت حیدریه، پنج هزار و هشت واحد زلزله زده در نیشابور، هزار و ۹۴۲ واحد زلزله زده در فریمان و چهار هزار و ۱۰۰ واحد سیل زده در بردسکن و کلات را تعمیر یا احداث کرده است.

او احداث ۷۷ خانه عالم در روستاها و ۱۸  کتابخانه روستایی، ایمن سازی ۶۳ روستا در مقابل سیل و ریزش سنگهای معلق، احداث ۱۴ شبکه لرزه نگاری و پوشش بیمه ای ۶۸ هزار واحد مسکن روستایی در مقابل حوادث غیرمترقبه و پرداخت کمکهای بلاعوض به میزان هزار و ۴۵۲ میلیارد و ۷۴۵ میلیون ریال را برخی از اقدامات دیگر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در خراسان رضوی برشمرد.

از جمله وظایف بنیاد مسکن انقلاب اسلامی  توسعه کمی و کیفی مسکن روستایی، بازسازی مناطق آسیب دیده از سوانح طبیعی، کمک به تامین مصالح ساختمانی، شناسایی و ایمن سازی روستاهای در معرض خطر، پرداخت وام های قرض الحسنه برای مسکن روستایی، ساخت خانه عالم و کتابخانه در روستا، پوشش بیمه ای واحدهای مسکن روستایی و کمکهای بلاعوض ویژه محرومان برای ساخت مسکن است.

۲۱ فروردین سالروز افتتاح حساب شماره ۱۰۰ به‌ فرمان حضرت امام(ره) و تأسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۸ است. حضرت امام (ره) در همان سال‌های ابتدای انقلاب با درایت و دوراندیشی خود، مساله مسکن را به‌عنوان یکی از مشکلات اجتماعی کشور دارای اهمیت زیاد عنوان کردند و با بسیج دولت و ملت در قالب افتتاح حسابی به شماره ۱۰۰، خواستار کمک دولت و ملت برای رفع مشکل مسکن محرومان شدند. به همین منظور هفته آخر فروردین ماه را به نام هفته حساب ۱۰۰ امام نام گذاری کرده اند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha