۲۴ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۲۲
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 84294453
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

بانوان در مشارکت افزایی انتخابات نقش موثری دارند

کرج- ایرنا- دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلابی اسلامی استان البرزگفت که بانوان در مشارکت افزایی انتخابات به دلیل داشتن مدیریت خانواده نقشی موثری دارند که بار دیگر در انتخابات  ۱۴۰۰ به وظیفه انقلابی و ملی خود عمل می کنند.

علاءالدین سیفی  روز سه شنبه درگفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه بانوان درچهار دهه گذشته به خوبی نقش موثر و تاثیر گذار خود در تمام عرصه‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی را نشان داده اند، خاطرنشان کرد: در این دوره از انتخابات نیز در خلق حماسه ای عظیم می کوشند.

وی مشارکت بانوان را در همه فعالیتهای سیاسی یک ضرورت دانست زیرا  زنان در تمامی عرصه ها نقش تعیین کننده و اثرگذاری در جامعه دارند که این هویت و جایگاه را مدیون مکتب امام خمینی (ره) هستند.

سیفی  با بیان اینکه زنان با ایجاد فضای تفکر و تعقل در خانواده و بحث و گفت و گو با بقیه افراد می‌توانند در شور انتخاباتی، شناساندن و معرفی کاندیداها موثر واقع شوند، یادآورشد: امروزه حضور حداکثری بانوان در بطن جامعه نیز کاملا محسوس و قابل مشاهده است که قطعا نقش موثری در ارتقای جایگاه تاثیرگذاری آنها در جامعه ایفا می‌کند.

وی تصریح کرد: حضور نمایندگان زن در مجلس شورای اسلامی و شورای شهر و روستا در کشور هم نشان از اعتماد مردم  به زنان در عرصه نمایندگی دارد.

سیفی اضافه کرد: زنان به عنوان محور و الگوی خانواده وظیفه دارند شاخص‌های انتخاب درست را در اختیار فرزندان و سایر اعضای خانواده قرار دهند.

وی گفت: با بررسی بیانات مقام معظم رهبری در سال‌های مختلف می‌توان شاخصه‌هایی از قبیل امانتداری، پاکدامنی، دوری از فساد، کارآمدی در مدیریت اجرایی کشور، دانستن نیازهای جامعه و مردم، هوشمندی و با برنامه بودن را به عنوان ویژگی‌های یک نماینده اصلح شناسایی کرد که باید توسط زنان و مادران برای اعضای خانواده تشریح شوند.  

وی از تعهد، تخصص، پایبندی به ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب، پایبندی به تعهدات مطرح شده و اخلاق مداری به عنوان دیگر شاخص‌های مهم در انتخاب کاندیدای اصلح نام برد که زنان می‌توانند به عنوان محور خانواده به تبیین این معیارها در دل خانواده بپردازند.

وی ادامه داد: این روزها دشمنان با هیاهوی رسانه‌ای به دنبال اهداف مورد نظر خود در انتخابات ۱۴۰۰ از جمله حضور کم رنگ مردم ایران در پای صندوق های رای هستند که باید هوشیار باشیم.

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلابی اسلامی استان البرزیادآورشد: بانوان در توسعه و تثبیت سرمایه‌های اجتماعی در جامعه ایرانی و اسلامی نقشی اثرگذار و غیر قابل انکار دارند و قطعا زنان فعال و اندیشمند ایران اسلامی با انتخابی درست و هدایت خانواده به سمت این جریان، نقش خود را در افزایش مشارکت حداکثری در انتخابات به خوبی ایفا خواهند کرد.  

انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا انتخاباتی است که در تاریخ ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ همزمان با انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری ایران برگزار خواهد شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha