خسروی وفا: کسب سهمیه ملاک اعزام به توکیو نیست

تهران- ایرنا- رییس کمیته ملی پارالمپیک با بیان اینکه کسب سهمیه ملاک اعزام به توکیو نیست، گفت: براساس سیاست کیفی گرایی، ما تنها ورزشکاران شانس مدال را به ژاپن اعزام می‌کنیم.

به گزارش ایرنا، محمود خسروی‌وفا در جلسه ستاد عالی بازی‌های المپیک و پارالمپیک اظهار داشت: هدف از اعزام ورزشکاران به توکیو ارتقا جایگاه ایران در جدول رده‌بندی مدال‌ها است. در ریو ۲۰۱۶ ما در بین ۱۵ کشور اول بودیم اما تلاش داریم تا کاروان ایران در توکیو به جمع ۱۰ کشور  برسد.

رییس کمیته ملی پارالمپیک در ادامه خاطرنشان کرد: سیاست اعزام به پارالمپیک توکیو براساس کیفی‌گرایی است.  نفراتی که سهمیه گرفتند لزوما نمی‌توانند در قالب کاروان ایران قرار بگیرند و بر اساس توانمندی آنها در کسب مدال المپیکی یا کسب مدال طلا در بازی‌های پاراآسیایی ٢٠٢٢ برای آقایان و مدال طلا و نقره برای زنان می‌توانند به جمع کاروان اضافه شوند.

پارالمپیک توکیو از چهارم تا ۱۶ شهریور سال ۱۴۰۰ در توکیو برگزار می‌شود. کاروان ایران به سرپرستی هادی رضایی به این تورنمنت اعزام خواهد شد. همچنین  خانم یامامورا، مادر شهید سرافراز محمد بابایی به عنوان سرپرست معنوی کاروان ورزشی ایران در بازی های پارالمپیک انتخاب شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =