۸.۳ میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی در استان همدان پرداخت شد

همدان-ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان گفت: ۸ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات مربوط به مشاغل خانگی (مستقل و پشتیبان)، سال گذشته و در راستای تحقق شعار جهش تولید به متقاضیان این استان پرداخت شده است.

«احمد توصیفیان» روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه پرداخت تسهیلات بخش مشاغل خانگی امسال و براساس شعار «تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها» ادامه دارد، اظهار کرد: تسهیلات مشاغل خانگی در سال گذشته با محوریت صنعت، معدن و تجارت، جهادکشاورزی و میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری در استان همدان توزیع شده است.

وی با اشاره به این که سال گذشته ۸۶۱ فقره مجوز مشاغل خانگی (مستقل و پشتیبان) در این استان صادر شده است، افزود: طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در سه فاز و ۱۲ گام اجرا شده که در این میان با کمک جهاد دانشگاهی موضوع برندینگ، کمک به فروش محصولات تولیدی در بازارهای مختلف، توانمندسازی متقاضیان و همچنین اتصال متقاضیان به بازارهای استانی و فرا استانی مورد توجه قرار دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان با بیان اینکه طرح توسعه مشاغل خانگی در سه مرحله شناسایی مزیت‌ها، توانمندسازی و اتصال به بازار انجام می‌شود، گفت: بازاریابی برای توسعه مشاغل خانگی موجب شتاب بخشی به اصل جهش تولید با هدف بهبود معیشت و افزایش رفاه خانوارها خواهد شد.

توصیفیان از ایجاد اشتغال برای ۹۹۱ نفر با پرداخت تسهیلات مشاغل روستایی طی سال گذشته در استان همدان خبر داد و گفت: پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی با کارمزد ۶ درصد در حوزه های گردشگری، بوم گردی، مبل و منبت، سفال، صنایع دستی، کشاورزی و با هدف ایجاد فرصت های مولد اقتصادی و تثبیت جمعیت مناطق روستایی پرداخت می شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان با بیان اینکه استان همدان از نظر کمی و کیفی در بحث اشتغال روستایی در ردیف استان های برتر کشور قرار دارد، تصریح کرد: ۲۸ درصد مجموع شاغلان استان همدان مربوط به بخش کشاورزی است در حالی که میانگین کشوری اشتغال در این بخش ۱۷ درصد است.

به گزارش ایرنا، سال گذشته ۲۵ هزار و ۱۷۳ فرصت شغلی جدید در استان همدان ایجاد شد که ۲۹ درصد بیشتر از سهمیه تعهد شده استان در سال ۹۹ بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =