۲۵ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۹:۲۹
کد خبرنگار: 1383
کد خبر: 84294306
۰ نفر

برچسب‌ها

کیفیت هوای تهران سالم است

تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز -بیست و پنجمین روز فروردین ماه سال ۱۴۰۰- از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص آنی ۸۲ در شرایط سالم است.

به گزارش ایرنا بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۹ امروز بر روی شاخص ۸۱ در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۶۱، ازن با شاخص ۵۲، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۵۶ و منواکسید کربن با شاخص ۲۰ بود.

ایستگاه پارک سلامت منطقه ۱۷ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس

بر این اساس، ایستگاه‌های اقدسیه منطقه ۱ با شاخص ۵۰، پونک با شاخص ۶۰ و ستاد بحران منطقه ۷ با شاخص ۶۴ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را به ثبت رسانده و جزو مناطق پاک و سالم بود.

همچنین ایستگاه‌های پارک سلامت منطقه ۱۷ با شاخص ۱۱۷، شریف منطقه ۲ با شاخص ۹۷ و شهرداری منطقه ۲۱ با شاخص ۹۳ از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را در این مدت ثبت کردند.  

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

سال گذشته، ۱۶ روز هوای پاک، ۲۲۶ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۱۰۷ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ۱۶ روز ناسالم برای همه گروه ها به ثبت رسید.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha