۷۵ درصد مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید سمنان اجرایی شد

سمنان- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان گفت: ۷۵ درصد مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان در سال ۱۳۹۹ با پیگیری‌های لازم برای تحقق شعار جهش تولید عملیاتی شد.

به گزارش ایرنا، علیرضا شریفی نژاد روز سه شنبه در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان در سالن کوثر استانداری افزود: بیشتر مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی استان سمنان در سال گذشته مرتبط با امور بانکی، تعیین و تکلیف تسهیلات، مسائل زیست محیطی، امور زیرساختی شهرک های صنعتی، مالیاتی و تامین اجتماعی بود.

وی تاکید کرد: سال گذشته به ۱۳۳ واحد تولیدی استان سمنان در حوزه صنعت، معدن و تجارت تسهیلات پرداخت شد که از این تعداد ۱۲۹ مورد در بخش سرمایه در گردش و چهار مورد در بخش سرمایه در ثابت بود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان گفت: میزان پرداختی بانک های عامل استان در سال ۱۳۹۹ نسبت به سال قبل از آن به واحدهای صنعتی و تولیدی استان سمنان چهار هزار میلیارد ریال بیشتر بود.

وی ادامه داد: عملکرد بانک های صنعت و معدن، صادرات و ملت در تعداد پرداختی ها به واحدهای صنعتی و تولیدی استان سمنان در سال ۹۹ نسبت به عملکرد دیگر بانک های استان مطلوب بود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان بیان کرد: از بانک های ملی و تجارت استان سمنان در پرداخت تسهیلات به واحدهای صنعتی و تولیدی متقاضی توقع بیشتری می رود و عملکرد این بانک ها برای گره گشایی از مشکلات بخش صنعت و تولید استان بهبود یابد.

طبق آمارها، ۷۶ هزار میلیارد ریال در قالب ایجاد یکهزار و ۸۰۰ پروانه بهره برداری در استان سمنان سرمایه‌گذاری انجام شده که این حجم سرمایه‌گذاری برای حدود ۶۸ هزار نفر اشتغال به همراه داشت و این استان را به قطب صنعت و معدن کشور تبدیل کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =