سرانه ورزشی استان اردبیل افزایش یافت

اردبیل - ایرنا - مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: پارسال سرانه ورزشی در این استان در مجموع ۱۱ هزار و ۵۰۰ متر افزایش یافت.

به گزارش ایرنا، سجاد انوشیروانی روز سه شنبه افزود: سال گذشته با افتتاح و بهره برداری از چهار پروژه ورزشی در شهرستانهای اردبیل ، خلخال و بیله سوار در مجموع ۱۱ هزار و ۵۰۰ مترمربع به مساحت مکانهای ورزشی استان افزوده شد.

وی در خصوص افزایش اماکن ورزشی استان بیان کرد: پارسال با بهره برداری از سالن سرپوشیده دو و میدانی علی دایی به متراژ هشت هزار متر مربع، سالن محمود زاده در شهرستان خلخال با متراژ ۵۰۰ متر مربع، زمین چمن مصنوعی روستای بابک بیله سوار در متراژ هزار و ۵۰۰ متر مربع و زمین چمن مصنوعی شهرستان اردبیل هم با متراژ هزار و ۵۰۰ متر مربع در مجموع به میزان ۱۱ هزار و ۵۰۰ متر مربع به مساحت ورزشی استان افزوده شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل اضافه کرد: با افتتاح و بهره برداری از سالن سرپوشیده دو ومیدانی علی دایی و زمین چمن مصنوعی خدنگی در شهرستان اردبیل در سال گذشته سرانه ورزشی این شهرستان از ۲۴ صدم متر مربع به ۲۶ صدم متر مربع افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه سرانه ورزشی استان به طور میانگین ۵۰ صدم متر مربع می باشد، اظهار کرد: شهرستان کوثر با ۲.۷ متر مربع بیشترین سرانه ورزشی و شهرستان اردبیل با ۰.۳۱ صدم متر مربع کمترین سرانه ورزشی را در استان دارند.

وی با اشاره به پروژه‌های اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل در سال جاری ادامه داد: تلاش می شود، طرح‌های با پیشرفت فیزیکی بیش از ۵۰ درصد این استان در سال ۱۴۰۰ اتمام و به بهره‌برداری برسد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha