توزیع نان یارانه‌ای در فروشگاه‌های خراسان شمالی تخلف است

بجنورد- ایرنا- سرپرست معاونت امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: بخشی از نان یارانه‌ای سراز فروشگاه ها درآورده است که این تخلف سبب افزایش صف در نانوایی‌های استان شده است.

مهرداد داودزاده روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: عرضه نان یارانه ای در فروشگاه های سطح شهر ممنوع و خلاف قانون است اما این تخلف در استان مشاهده می شود.

وی بدون اشاره به برخوردهای صورت گرفته در این زمینه گفت: یکی از عوامل ایجاد صف در نانوایی های استان، سوق یافتن نان یارانه ای به سوپری ها است که تلاش داریم تا با وارد کردن نان بسته بندی از سایر استان ها، به این مشکل خاتمه دهیم.

داودزاه افزوذ: توزیع نان بسته‌بندی تولیدی شرکت‌های خارج استان از امروز در سوپری‌های این استان آغاز شده است و مشکل عرضه نان یارانه‌ای در این واحدهای صنفی به مروز حل خواهد شد. 

وی با اشاره به اینکه نان بسته بندی در سوپری ها مشتری خود را دارد گفت: یک مشکل برای پاسخ به این ذائقه در استان این است که مجتمع صنعتی تولید نان در استان وجود ندارد. 

داودزاده خاطرنشان کرد: در حال رایزنی هستیم تا یکی از واحدهای نانوایی تولید نان لواش در استان هم نسبت به تامین نان برای عرضه نان در سوپری ها اقدام کند.

وی درباره مشکل ایجاد صف در نانوایی های استان گفت: در حدود دو هفته اخیر مشکل صف در نانوایی ها بیشتر شده است.

وی تصریح کرد: برای حل مشکل صف در نانوایی نظارت ها بیشتر شده، در شهرها ۱۰ درصد واحدهای نانوایی و در روستاها پنج درصد از این واحدها مکلف به فعالیت به صورت کشیک شده اند.

داودزاده با اشاره به اینکه تقاضا و مصرف میزان نان در استان افزایش یافته است خاطرنشان کرد: در این زمینه افزایش قیمت کالاهای اساسی همچون برنج، مرغ و یا ماکارونی در سوق یافتن مردم به مصرف نان بیشتر بی تاثیر نبوده است.

سرپرست معاونت امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: با فصل بهار و آغاز فعالیت هایی کشاورزی، استفاده از نیروی کارگری بیشتر شده و مصرف نان هم افزایش یافته است. 

۶ کارخانه آرد، هزار و ۱۱۲ واحد نانوایی یارانه پز و حدود ۳۰۰ واحد آزادپز در خراسان شمالی دایر است.  

ماهانه هشت هزار و ۴۰۰ تن آرد بین نانوایی‌های استان توزیع می‌شود که هفت هزار تن آن یارانه ای است. 

براساس آمارهای موجود، سرانه مصرف آرد در این استان ۸۶۳ هزار نفری ۹.۵ و کشور ۷.۵ کیلوگرم است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =