۱۸هزار هکتار از اراضی کشاورزی و باغی شهرستان اقلید دچار سرمازدگی شدند
سرمازدگی در باغات شهرستان اقلید

شیراز- ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اقلید فارس گفت: سرمای هوا در اواسط فروردین و همچنین کاهش بارندگی، به محصولات یک هزار هکتار از اراضی باغی و ۱۷ هزار هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان خسارت زد.

سیدعلی آقا میرطالبی سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: میزان خسارت سرمازدگی در شهرستان مبلغی افزون بر یک میلیاردو ۲۸۴ میلیون ریال برآورد شده است.

وی ادامه داد: محصولات باغی مختلف شامل بادام، گردو، سیب، هلو، آلو و انگور بین ۴۰ تا ۴۵ درصد و همچنین مزارع گندم و جو آبی و دیم بین ۲۵ تا ۴۰ درصد دچار خسارت سرمازدگی شدند.

 میرطالبی بیان کرد: شهرستان اقلید دارای بیش از ۱۴۵ هزار هکتار اراضی زراعی و باغی است که این آسیب در همه روستاهای شهرستان اقلید گزارش شده است.

وی گفت: با توجه به اینکه بهره برداران کشاورزی در پی سرمازدگی متحمل خسارت شده‌اند انتظار می‌رود بیمه محصولات کشاورزی با پرداخت غرامت، از آنها حمایت کند.  

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اقلید از بهره بردارانی که مزارع و باغ های خود را بیمه کرده اند خواست تقاضای خود مبنی بر خسارت وارد شده را به کارگزاران بیمه محصولات کشاورزی ارائه دهند.  

میرطالبی بیان کرد: باغداران و کشاورزان باید هر سال محصولات زراعی و باغی خود را بیمه کنند تا بخشی از خسارتهای ایجاد شده در اثر عوامل مختلف جوی، جبران شود.

 شهرستان اقلید با دارا بودن دشت های حاصلخیز نمدان، بکان و آسپاس در ۲۶۷ کیلومتری شمال شیراز قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha