بیمارستان صحرایی ویژه کرونا در قزوین راه‌اندازی شد

قزوین_ایرنا_ بیمارستان صحرایی قزوین با مشارکت ارتش جهت کمک به روند درمان و بستری بیماران مبتلا به کووید ۱۹ روز سه شنبه با حضور مسوولان ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان راه‌اندازی شد.

به گزارش ایرنا، این بیمارستان دارای ۶۰ تخت است و امکانات و تجهیزات لازم را برای بستری بیماران کرونایی داراست.

این بیمارستان در محوطه بیمارستان ارتش لشگر ۱۶ زرهی فعال شده است.

جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان قزوین در آئین افتتاح و راه اندازی بیمارستان صحرایی قزوین گفت: شیوع کرونا سرعت پیدا کرده و در وضعیت قرمز قرار داریم و روزهای سختی را تجربه می کنیم.

منوچهر حبیبی افزود: از آذر ماه پارسال تاکنون شرایطی مانند یک هفته اخیر را نداشته ایم و شاهد بیشترین میزان بستری بیماران در بیمارستان ها بوده ایم به طوری که ظرفیت بیمارستان ها در حال تکمیل است و از این جهت به فکر راه اندازی بیمارستان صحرایی افتادیم.

این مسوول گفت: تا زمان تزریق واکسن کرونا به ۷۰ درصد جامعه تنها راه مقابله و پیشگیری از کرونا رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی است.

وی با اشاره به تلاش های بی وقفه کادر درمان از زمان شیوع کرونا تاکنون،گفت: نیروهای جهادی و بسیجی نیز در طرح شهید سلیمانی کمک خوبی به پیشگیری و درمان بیماران داشته اند که لازم است از این قشرها قدردانی ویژه کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی قزوین نیز در این مراسم گفت: بیمارستان ارتش نیز با ۳۲ تخت پیش از راه اندازی بیمارستان صحرایی در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قزوین قرار گرفته بود تا از ظرفیت آن برای بستری و درمان بیماران کرونایی استفاده شود.

دکتر پیمان نامدار همچنین گفت: تلاش داریم تا از ظرفیت بیمارستان صحرایی برای خدمات دهی به بیماران در حال ترخیص استفاده شود.

این مسوول اظهار داشت: کادر درمان با همه توان خود در خدمت جامعه هستند اما از مردم انتظار می رود در جهت حفظ سلامت خود و رعایت حال پزشکان و پرستاران دستورالعمل های بهداشتی را با جدیت رعایت کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =