باید به قانون اساسی سوریه احترام گذاشته شود

تهران-ایرنا- مشاور ارشد وزیر امور خارجه و نماینده ویژه رییس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه و آفریقا، برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سوریه را قانونی دانسته و تاکید کردند: باید به قانون اساسی سوریه احترام گذاشته شود.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، «علی اصغر خاجی» مشاور ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی با «میخائیل باگدانوف» معاون وزیر خارجه روسیه و نماینده ویژه پوتین در امور خاورمیانه و آفریقا، دیدار و پیرامون مسائل خاورمیانه به ویژه سوریه و یمن، گفت و گو و تبادل نظر کرد. 

در این دیدار دو طرف ضمن اشاره به رایزنی های اخیر به عمل آمده با دولتمردان سوریه و همچنین پترسون نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه درباره اهمیت موضوع  گفت وگوهای ملی سوریه در قالب کمیته قانون اساسی، بر ضرورت استمرار آن تاکید کردند. 

همچنین دو طرف درباره برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سوریه، خاطر نشان کردند: برگزاری این  انتخابات، امری قانونی است که بر اساس قانون اساسی فعلی سوریه صورت می گیرد و  باید به این قانون سوریه احترام گذاشته شود. 

در این دیدار همچنین پیرامون آخرین وضعیت بحران یمن، ضرورت شکل گیری گفتگو های ملی با همکاری سازمان ملل متحد و حمایت سایر بازیگران بین المللی، بحث و تبادل نظر شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha