هشتمین مرحله طرح کمک مومنانه در چهارمحال و بختیاری آغاز شد

شهرکرد -ایرنا- هشتمین مرحله طرح نهضت کمک مومنانه در آستانه ماه مبارک رمضان روز سه‌شنبه در چهارمحال و بختیاری با همکاری سپاه قمر بنی‌هاشم(ع)، کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی آغاز شد.

 فرمانده سپاه قمر بنی‌هاشم‌(ع) چهارمحال و بختیاری گفت: در این مرحله که به مناسبت ماه رمضان آغاز شد، پنج هزار بسته معیشتی به ارزش ۲.۵ میلیارد تومان تهیه شده است که برای تحویل به خانواده‌های نیازمند به شهرستان‌های استان ارسال می‌شود.

سردار علی‌محمد اکبری در آیین آغاز هشتمین مرحله طرح مواسات و کمک مومنانه در محل تیپ قمر بنی‌هاشم(ع) افزود:از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون بیش از ۱۱۰میلیارد تومان کمک نقدی و غیرنقدی با همکاری رده‌های بسیج، ائمه‌جمعه و جماعات و نهادهای حمایتی جمع‌آوری و بین آسیب‌دیدگان کرونا و خانواده‌های نیازمند توزیع شد.

وی با تاکید بر اینکه طرح مواسات و کمک مومنانه و همچنین طرح سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی تا پایان شیوع ویروس کرونا برای رفع نیازهای خانواده‌های آسیب‌دیده، ادامه خواهد داشت، افزود: مراحل بعدی رزمایش کمک مؤمنانه در استان همزمان با نیمه ‌ماه مبارک رمضان و به مناسبت میلاد با سعادت حضرت امام حسن مجتبی(ع) و در پایان ماه ضیافت الهی برگزار خواهد شد.

به گزارش ایرنا، بنا بر اعلام دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، چهارمحال و بختیاری از نظر میزان بروز بیماری کووید ۱۹ در رتبه چهار کشور قرار دارد.

از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۹۱ هزار و ۴۵۹ مورد نمونه‌گیری در این استان انجام شده که از این تعداد ۳۱ هزار و ۵۳۲ نفر مبتلای قطعی به کرونا شناسایی شده است.

فعال شدن ۵۳آشپزخانه مهدوی در استان 

در آستانه ماه مبارک رمضان فعالیت ۵۳ آشپزخانه مهدوی در استان چهارمحال و بختیاری همزمان با سراسر کشور آغاز شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) چهارمحال و بختیاری عصر سه‌شنبه در آیین افتتاح نخستین آشپزخانه مهدوی در شهرکرد گفت: همزمان با ماه مبارک رمضان ۲۶۰ هزار پرس غذای گرم در این  آشپزخانه‌ها طبخ  بین مددجویان زیرپوشش ، نیازمندان و آسیب دیدگان کرونایی توزیع می‌شود.

علی ملکپور افزود: مرحله سوم پویش ایران همدل اطعام مهدوی با راه‌اندازی آشپزخانه‌های مهدوی فعال شد و غذاهای طبخ شده در مناطق محروم و بین افراد نیازمند با مشارکت داوطلبانه نیکوکاران و خیران تهیه توزیع می‌شود.

ملکپور با تاکید بر اینکه تمامی آشپزخانه‌ها به‌صورت مرتب ضدعفونی و تمامی نکات بهداشتی نیز در طول مراحل پخت غذا و بسته بندی و توزیع رعایت می‌شود ،گفت: ادارات کمیته امداد در سراسر استان و مراکز نیکوکاری آماده دریافت کمک‌های نقدی و غیر نقدی خیران و نیکوکاران هستند.

وی اظهارداشت: افراد خیر و نوعدوست نیز می‌توانند از طریق شماره‌گیری کد دستوری #۰۳۸*۸۸۷۷* برای پرداخت غیرحضوری نیز اقدام کنند.

وی به توزیع ۲هزار و ۵۰۰ بسته معیشتی در این مدت اشاره کرد و افزود: ماه رمضان سال‌گذشته ۱۰۰ میلیارد ریال کمک مردمی در قالب کمک نقدی و غیرنقدی جمع‌آوری و بین جامعه هدف و آسیب‌دیدگان کرونا در قالب بسته معیشتی و غذای گرم توزیع شد.

به گزارش ایرنا، در استان چهارمحال و بختیاری ۱۸ اداره و ۹۳ مرکز نیکوکاری برای خدمت رسانی به ۳۹ هزار خانوار با جمعیتی بیش از ۹۰ هزار نفر فعال است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =