ساداتی‌نژاد: ‌شورای قیمت‌گذاری هرچه سریع‌تر قیمت گندم را تصویب کند

تهران- ایرنا- رییس کمیسیون کشاورزی مجلس، ‌قیمت تمام شده گندم را بین ۵ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار و ۸۰۰ تومان عنوان کرد و گفت: وزیر جهاد کشاورزی و اعضای شورای قیمت‌گذاری هر چه سریعتر گندم را تصویب کنند و نشان دهند مدافع کشاورزان این کشور هستند.

به گزارش ایرنا، سید جواد ساداتی‌نژاد در صحن علنی مجلس در نطق میان دستور خود گفت: یکی از مهمترین ویژگی‌های انقلاب اسلامی پیوند ناگسستی میان امام و مردم است که کشتی این انقلاب را از تمامی گردنه‌های سخت عبور داده است.  دشمن با شناسایی این ویژگی برجسته تمام تلاش خود را برای تضعیف و گسست این پیوند به‌کار بسته است.

رییس کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه تحریم‌ها و مشکلات معیشتی و حتی تحریم غذا و دارو برای شکستن این پیوند است، افزود: تاریخ شهادت می‌دهد به فرموده امام راحل این مردم از مردمان عصر پیامبر و حضرت علی(ع) بالاترند چرا که با حفظ این رابطه محکم در کنار امام خود ایستادند و تمام فتنه‌ها را تا به امروز خنثی کردند.

اصلی ترین اولویت دولت اصلاح وضع معیشتی مردم است

ساداتی‌نژاد تصریح کرد: سال ۱۴۰۰ باتوجه به تغییر دولت سال مهمی برای کشور است. اصلی‌ترین و اولویت دولت آینده تمرکز بر مشکلات اقتصادی و اصلاح وضع معیشت مردم است. این کار با یک دولت انقلابی با تفکر جهادی امکانپذیر است.

وی اظهار کرد: شرایط کشور امروز به تفکر «ما می‌توانیم» نیاز دارد. به دولتی نیاز دارد که به داخل کشور و نه به خارج کشور متکی باشد، به دولتی که با لبخند مردم شاد شود نه با لبخند دولتمردان آمریکایی‌ و اروپایی. تجربه دولت‌های گذشته به ما آموخته است اگر مشکلی داریم به انتخاب‌های ما برمی‌گردد و گرنه انقلاب و آرمان‌های انقلاب و امامان انقلاب درست‌ترین انتخاب‌های این مردم در طول تاریخ تا به امروز بوده و هست.

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: دنباله‌های غرب در داخل کشور به وعده‌های توخالی حکام آمریکایی دلخوش نکنند. دشمن هیچ وقت به ساده لوحان فرصت نمی‌دهد. ساده‌انگاری است که عده‌ای دنبال مذاکره و تاثیر آن بر انتخابات ۱۴۰۰ هستند.

 اعضای شورای قیمت گذاری هرچه سریعتر قیمت گندم را تصویب کنند 

ساداتی‌نژاد بیان کرد: خرابکاری دشمن در سایت نطنز و شهادت شهید سلیمانی و فخری‌زاده اوج کینه آمریکا و رژیم صهیونیستی با مردم ما است و قول و وعده آنها به هیچ کسی وفا نکرده و نخواهد کرد. رژیم صهیونیستی هم بداند در مورد خرابکاری در نطنز ضربه‌ای دندان شکن دریافت خواهد کرد و این کارهای تروریستی و خرابکارانه نمی‌تواند عزم ملت ایران را در مسیر اقتدار سست کند.

ساداتی‌نژاد با تاکید بر لزوم توجه به نظرات کارشناسان بخش کشاورزی یادآور شد: قابل تامل است که چرا دولت جنابعالی قیمت تمام شده محصولی مانند گندم و سویا که برای امنیت غذایی کشور مهم است را نمی‌پذیرید و دنبال خرید غیرواقعی و زیر قیمت ارز کشاورزان هستید؟ چرا دولت حاضر است گندم و سویا را به چند برابر از خارج از کشور خریداری کند ولی حاضر به پرداخت قیمت واقعی به کشاورز ایرانی نیست؟ لذا شاهدیم کشاورزان مزارع گندم را به دامداران اجاره می‌دهند زیرا درآمدی بالاتر از برداشت و فروش آن به ۴ هزار تومان به دولت دارند. این هشدار به دولت برای واردات گندم در سال ۱۴۰۰ است.

وی افزود: امروز قیمت تمام شده گندم براساس بررسی‌های کارشناسی بین ۵ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار و ۸۰۰ تومان اعلام شده است. ضروری است وزیر جهاد کشاورزی و اعضای شورای قیمت‌گذاری هر چه سریعتر آن را تصویب کنند و نشان دهند مدافع کشاورزان این کشور هستند. در غیر این صورت در امسال حداقل ۵ میلیون تن واردات گندم خواهیم داشت.

 با مدیریت واحد در قرارگاه مرغ دیگر بهانه‌ای وجود ندارد 

رییس کمیسیون کشاورزی مجلس در تذکری خطاب به رییس کل بانک مرکزی گفت: با توجه به شروع ماه مبارک رمضان دقت کنید تجربه تلخ نیمه اول سال ۹۹ را تکرار نکنید. عدم مدیریت ارز نهاده‌های دامی در نیمه اول سال ۹۹، عامل بسیاری از کمبودهای مرغ بود.

ساداتی‌نژاد در تذکری خطاب به وزیر جهاد کشاورزی گفت:‌ در حال حاضر فرمانده قرارگاه ساماندهی مرغ شما هستید دیگر بهانه‌ای وجود ندارد. امروز مدیریت واحد است. با توجه به ماه مبارک رمضان نظارت دقیق کنید تا جوجه ریزی واقعی باشد. حداقل ۱۵۰ میلیون تن در ماه باید جوجه ریزی صورت گیرد. تامین جوجه یک روزه و مرغ منجمد برای ذخایر و مدیریت و کنترل واقعی از وظایف وزارت جهاد است.

وی در ارتباط با مسائل حوزه انتخابیه خود در تذکری به وزیر راه و شهرسازی گفت: تکمیل بزرگراه آران و بیدگل به تهران به عنوان کریدور مهم شمال-جنوب کشور، جاده مشهد- اردهال به جمکران، جاده کاشان به ابوزیدآباد که هر ماه شهروندان را دچار خسارت جانی و مالی می‌کند از مطالبات جدی مردم این منطقه است که نیاز به تامین اعتبار دارد.

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی در تذکری به وزیر بهداشت و درمان گفت: در حوزه انتخابیه کاشان، آران و بیدگل درمانگاه سفیدشهر به دلیل نداشتن امکانات و تجهیزات و آمبولانس در چند ماه گذشته موجب از دست رفتن چندین نفر از عزیزان و شهروندان شده است. عدم تکمیل درمانگاه ابوزیدآباد، عدم حل مشکلات درمانی مردم راجستان، افتتاح بیمارستان ثامن و تکمیل و راه‌اندازی بیمارستان امام حسن (ع) آران و بیدگل نیاز به تامین مالی و توجه ویژه‌ دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha