موقوفات علمی سبب توسعه کشور خواهد شد

تهران - ایرنا- رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: افزایش موقوفات علمی سبب توسعه همه جانبه کشور، خود کفایی، ناامیدی دشمنان و شکست تحریم‌ها خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی خاموشی روز سه شنبه در آیین افتتاح ساختمان جدید بنیاد فرهنگی البرز و موزه آثار مرحوم حسینعلی البرز افزود: هرگونه پیشرفت جمهوری اسلامی ایران در نهایت سبب تعالی  کشور خواهد شد.
نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف همچنین ضمن تبریک ماه مبارک رمضان که در آستانه  آن قرار داریم، اظهار داشت : اگر امروز دچار گرفتاری و مشکلات ناشی از تحریم‌ها هستیم تنها به واسطه توسعه علم و فناوری می‌توان از آن خارج شد .

وی با تاکید بر بهره‌مندی از نسل جوان و با استعداد کشور گفت: جوانان می‌توانند از طریق علمی کشور را به قله‌های هدف برسانند.

 وی همچنین با تاکید بر تقویت بنیه علمی ایران اسلامی طی سال‌های گذشته تاکنون از تلاش گران عرصه علم و فناوری قدردانی کرد.

در آیین افتتاح ساختمان جدید بنیاد فرهنگی البرز جمعی از مسئولان وزارت آموزش و پرورش ، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان اوقاف و امور خیریه و برخی از نخبگان علمی کشور حضور داشتند.

بنیاد فرهنگی البرز در سال ۱۳۴۲ شمسی با هدف کمک به اشاعه فرهنگ کشور و تجلیل از مقام علمی دانشمندان و پژوهندگان برتر ایرانی و تشویق دانشجویان و دانش آموزان برگزیده و نوباوگان و نوجوانان با استعداد ایرانی، از طریق اعطای "جایزه بنیاد البرز" به همت مردی خیراندیش و نیک‌سیرت، مرحوم حسینعلی البرز تأسیس و وقف گردیده که طی بیش از نیم قرن، چندین هزار نفر از نخبگان برتر علمی کشور را (که تعدادی از ایشان، هم‌اکنون نیز دارای مسؤولیت‌های حاکمیتی و اجرایی هستند)، مورد حمایت و تشویق قرار داده و این مهم طی سال های اخیر در قالب همایش های ملی و استانی با حضور مقامات علمی و مسؤولین کشوری محقق شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha