حمله به سایت نطنز مبین وحشت اسرائیل از ایران است

اصفهان- ایرنا- عضو هیات علمی دانشگاه اصفهان گفت: رژیم صهیونیستی به دلیل وحشت از پیشرفت ایران دست به اقدامات خرابکارانه نظیرحادثه اخیر در سایت هسته ای نطنز زده است.

علی امیدی روز پنجشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود:  بزعم این رژیم غاصب توسعه نظامی و هسته ای ایران برای تمامیت ارضی و برنامه‌های آن کشور ضرر داشته و بقا و تداوم حکومیتی آنان را تحت تاثیر قرار می‌دهد که به همین خاطر به بخشی از تاسیسات غنی‌سازی نطنز حمله کرد.

به اعتقاد وی این رژیم اشغالگر همواره برای ایجاد اختلاف و کارشکنی ارتباط و تعاملات بین المللی ایران و به ویژه رفع تحریم‌ها تلاش می‌کند چرا که بر این باور است ایران در شرایط سخت دچار مشکل خواهد شد و دیگر گروه‌های وابسته خود و حمایت از مظلومان عالم را کنار می‌گذارد. 

این استاد علوم سیاسی دانشگاه با اشاره به کارشکنی های رژیم صهیونیستی در نشست وین اظهارداشت: صدمه به تاسیسات داخلی و مهم ایران از طریق جاسوس های داخلی، حمله سایبری و مخالفت با اتفاقات بین المللی مثل برجام به تحقق این موضوع مهم کمک خواهد کرد.

وی یادآور شد:  وقتی رژیم صهیونیستی در برگزاری انتخابات به بن بست خورده قصد دارد با ایجاد تهدید علیه ایران و یک تشنج سیاسی  اهداف و برنامه‌های خودش را پیگیری و دنبال کند.

امیدی خاطرنشان ‌کرد: تامین امنیت داخلی و رفع حفره‌های امنیتی از اهمیت و برنامه‌ریزی خاصی برخوردار است که در اولویت کار باید انجام و از طرف دیگر نیز آن رژیم منحوس تنبیه شود.

عضو هیات علمی دانشگاه اصفهان تنبیه و بازخورد رفتارهای غلط و ظالمانه این رژیم غاصب را ضروری دانست و گفت: در یک برنامه‌ریزی راهبردی باید این رفتار جسورانه آن ها پاسخ داده شود و عقوبت جاسوس پروری و ترور شخصیت‌ها را ببینند.

وی حفظ وحدت داخلی برای منافع کشور را مهم برشمرد و افزود: وجود دیدگاه های مختلف در تمامی کشورها وجود دارد و این موضوع را نمی توان مدیریت یا کنترل کرد اما مواضع رسمی نسبت به یک مقوله را دولت حاکم بر مسئولیت باید انجام دهد و نظرات گروه‌های موافق و مخالف در چهارچوب قانون بیان شود.

امیدی ادامه داد: اعمال فشار و تحریم‌های ترامپ در چهار سال گذشته علیه ایران برای ایجاد بحران داخلی و افزایش مشکلات کشورمان برای رژیم صهیونیستی مهم و دسترسی به منافعشان را آسان و این سیاست‌های غلط مثل فشار حداکثری علیه ایران و حمله نظامی اهداف و منافع آن رژیم را بهتر محقق می‌کرد.

وی بیان ‌کرد: سیاست‌های رژیم صهیونسیتی بر ایجاد فضای نا آرام در درون کشور ایران و ایجاد بحران بین المللی است و بر این اساس دیگر دیپلماسی بین ایران و آمریکا جواب نخواهد داد و آمریکا برنامه‌های آن رژیم را اجرایی خواهد کرد.

استاد دانشگاه اصفهان خاطرنشان‌ کرد: حفره‌های امنیتی در کشورمان را متولیان امر باید رفع کنند تا ضریب امنیت افزایش و فرصت‌ها از دشمنان گرفته شود.

وی یادآور شد: تاکنون رژیم صهیونیستی حمله نظامی و موشکی به کشورمان نداشته که در این صورت برخورد نظامی متقابل انجام خواهد شد اما با خرابکاری و حمله‌های سایبری بوده و این نوع اقدامات نیازمند انجام اقدامات خاص است.

به گزارش ایرنا، بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی در این رابطه اعلام کرد: بخشی از شبکه توزیع برق تاسیسات غنی‌سازی نطنز دچار حادثه شد که خوشبختانه این حادثه صدمات انسانی و آلودگی به دنبال نداشته و علل آن در دست بررسی است.

علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی نیز با بیان اینکه سرنخ‌های خرابکاری در سایت نطنز پیدا شده است، گفت: سیستم برق اضطراری سایت راه اندازی شده و بقیه امور هم پیش خواهد رفت.

از سه شنبه هفته گذشته (۱۷ فروردین) هجدمین نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور هیئت‌هایی از گروه کشورهای ۴+۱ و همچنین ایران با هدف لغو تحریم های آمریکا علیه ایران در وین، پایتخت اتریش آغاز شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha