آواربرداری ۸۰۰ خانه زلزله زده در شهر سی سخت تمام شد

یاسوج- ایرنا- فرماندار شهرستان دنا گفت: کار آوار برداری ۸۰۰ واحد مسکونی زلزله زده در شهر سی سخت به پایان رسیده است.

عبدالحمید پناهی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : هم اکنون کار آواربرداری در روستاهای کریک، دارشاهی، توت نده، گندی خوری، کره و پاتاوه در حال اجرا است.

وی افزود: تا کنون ۱۲۰ پروانه ساختمانی برای بازسازی واحدهای زلزله زده در شهر سی سخت صادر شده است.

 فرماندار شهرستان دنا بیان کرد: با تلاش تمامی دستگاه های اجرایی مربوطه  ۲۵۰ واحد نیز در حال اجرای، پی کنی، گچ ریزی و آرماتوربندی و فنداسیون ۵۰ واحد ساختمانی نیز اجرا شده است.

پناهی عنوان کرد:از مجموع یک هزار و ۵۴۱ واحد تعمیری شهری، کار تعمیرات ۲۰۰ واحد نیز آغاز شده است.

وی ابراز داشت: در شهرستان دنا ۹۰۰ واحد شهری و ۶۵۰ واحد روستایی آسیب دیده از زلزله، برای بازسازی و احداث ثبت شده است.

در پی وقوع زلزله ۵ و ۶ دهم ریشتری ۲۹ بهمن ۹۹ در شهرستان دنا  به سه هزار و ۷۰۰ واحد از منازل مسکونی خسارت وارد شد. ۸۰۰ واحد به علت خسارت ۶۰ تا ۱۰۰ درصد نیاز به بازسازی دارد و از مجموع سه هزار و ۷۰۰ واحد نیز ۲ هزار و ۹۰۰ واحد تعمیری هستند.

از مجموع ۸۰۰ واحد بازسازی ۴۲۰ واحد شهری و ۳۸۰ واحد روستایی و از ۲ هزار و ۹۰۰ واحد تعمیری هزار و ۵۰۰ واحد شهری و هزار و ۴۰۰ واحد روستایی است.

میزان خسارت زلزله به واحد های تعمیری بین ۲۰ تا ۴۰ درصد و بر اثر این زلزله به ۲ هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی خسارت معیتشی از جمله تخریب اسباب و وسایل منزل خسارت وارد شده است. ۶۴ نفر در این زلزله دچار مصدومیت شدند.

 ۱۲ فروردین سال ۹۷ نیز زمین لرزه ۵.۲ ریشتری در شهرهای سی سخت و یاسوج خساراتی به بار آورد. در سال ۶۸ هم زلزله ای با بزرگی بیش از ۵.۲ ریشتر سی سخت را لرزاند و به یک هزار واحد مسکونی خسارت وارد کرد.

شهرستان ۴۲ هزار نفری دنا در ۳۵ کیلومتری غرب یاسوج قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =